Huawei Mate X2 w drodze. Nowy ekran i zmieniony design już 22 lutego

Huawei powrócił do produkcji smartfonów ze składanym ekranem. Następca zeszłorocznego Mate'a Xs pojawi się 22 lutego. Tym razem będzie to zupełnie nowe urządzenie z obudową w innym kształcie.

Rynek składanych smartfonów na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy mocno się zmienił. Po ekscytacji nową technologią w 2019 roku i nasyceniem rynku w 2020 roku nadszedł czas na chwilową stagnację. Obecnie na półkach sklepowych znajdziemy smartfony z elastycznym ekranem produkcji Samsunga. W ofercie tego typu smartfony ma również Motorola, która ostatnimi czasy nie zdecydowała się na prezentację nowego modelu. Przez pewien czas dało się również kupić Huawei'a Mate Xs, ale urządzenie to szybko znikło z rynku.

Plakat promujący premierę Huawei Mate X2

Plakat promujący premierę Huawei Mate X2

Huawei ostatnimi czasy zajęty był projektowaniem nowego systemu operacyjnego HarmonyOS 2.0 oraz sprzedażą Honor'a, ale w 2021 roku wraca do gry z zupełnie nowym smartfonem z elastycznym ekranem.

Plotki o Huawei Mate X2 pojawiały się już od wielu tygodniu. Huawei postanowił je uciąć i przekazał, że 22 lutego 2021 roku zaprezentuje nowe urządzenie z elastycznym ekranem. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jednej ważnej informacji na temat składanego smartfona.

Huawei do tej pory wprowadził dwa smartfony z elastycznym ekranem, ale tak naprawdę mowa o jednym smartfonie i jego odświeżonej wersji. W międzyczasie Samsung zaprezentował co najmniej 5 urządzeń z elastycznymi ekranami oraz obudowami w różnym kształcie.

Chińczycy zamierzają nadrobić zaległości i zaprezentują zupełnie nową konstrukcję, która konkurować będzie z flagowym Samsungiem Galaxy Z Fold 2. Urządzenie zaoferuje elastyczny ekran składany do środka. Na zewnątrz obudowy znajdziemy dodatkowy panel o przekątnej 6,45 cala i rozdzielczości 2700 x 1160 pikseli. Wewnętrzny, elastyczny wyświetlacz zaoferuje przekątną 8,01 cala i rozdzielczość 2480 x 2200 pikseli.

Huawei Mate X2 nie zaoferuje dostępu do usług Google. Więcej informacji o urządzeniu dowiemy się podczas oficjalnej premiery, która odbędzie się 22 lutego 2021 roku.

Źródło: slashgear.com