Huawei Mate Xs z certyfikatem 3C i 65 W ładowaniem

Kolejny składany smartfon od Huawei'a coraz bliżej. Urządzenie zaoferuje między innymi super szybkie ładowanie.

Od dłuższego czasu z Chin docierają wieści, że Huawei planuje wprowadzić na rynek nowy składany smartfon, który w zasadzie będzie odświeżoną wersją doskonale znanego nam Mate'a X. Urządzenie otrzymało właśnie Chiński certyfikat 3C, który wskazuje, że prace są już w zaawansowanym stadium, a urządzenie może zadebiutować na rynku w najbliższym czasie.

Huawei Mate Xs z certyfikatem 3C i 65 W ładowaniem

Źródło: pcworld.com.au

Zgodnie z dokumentem, który trafił do sieci model Huawei TAH-AN000m, który otrzyma nazwę handlową Mate Xs, będzie w stanie ładować się z prędkością 65 W. Tak potężnej ładowarki nie powstydził by się wydajny laptop.

Co wiemy o nowym składanym smartfonie od Huawei'a? Urządzenie to prawdopodobnie nie trafi do Polski. Podobnie, jak poprzednik ze względu na wojnę handlową Huawei nie będzie mógł zainstalować usług Google na swoim smartfonie. W Chinach nie stanowi to problemu, ale w Europie nikt nie kupi jakiegokolwiek urządzenia z Androidem bez dostępu do usług Google.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Huawei Mate Xs otrzyma ulepszoną konstrukcję ze zmodyfikowanym zawiasem. Producent umieści w środku również nowszy procesor Kirin 990 z obsługą sieci 5G. Mówi się również o tym, że Mate Xs będzie zauważalnie lżejszy od swojego poprzednika.

Huawei Mate Xs z certyfikatem 3C i 65 W ładowaniem

Źródło: gsmarena.com

Premiera Huawei'a Mate Xs planowana jest na luty 2020 roku. Urządzenie podobnie, jak poprzednik ma zostać zaprezentowane na targach Mobile World Congress, które w tym roku odbywać się będą w dniach 24-27 lutego 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że podobnie, jak w tym roku swoje składane urządzenie zaprezentuje najpierw Samsung. Galaxy Fold 2 z konstrukcją typu Clamshell ma zostać oficjalnie zaprezentowany wraz ze smartfonami Samsunga Galaxy S11 na specjalnej konferencji z cyklu Galaxy Unpacked 11 lutego 2020 roku w San Francisco.

Źródło: gsmarena.com