Huawei MatePad Pro - poznaliśmy kolejne informacje na temat specyfikacji topowego tabletu

Na kilka dni przed premierą nowego tabletu marki Huawei, serwis Geekbench publikuje kluczowe elementy jego specyfikacji.

Wiemy już, że Huawei zaprezentuje swój nowy, flagowy tablet - MatePad Pro, w przyszłym tygodniu - dokładnie 25 listopada. Do tej pory w sprawie specyfikacji urządzenia mogliśmy polegać jedynie na plotkach i "przeciekach". Dzisiaj do bazy danych serwisu Geekbench trafił tablet chińskiego producenta o nazwie kodowej MRX-AL09, pod którą z całą pewnością kryje się MatePad Pro.

Według Geekbench tablet Huawei napędzany będzie przez ośmiordzeniowy procesor marki HiSilicon o częstotliwości taktowania 1,86 GHz. Jest to dokładnie ta sama częstotliwość, na której pracuje procesor Kirin 990, napędzający choćby smartfon Mate 30 Pro. Dowiedzieliśmy się również, że tablet będzie mógł liczyć na 6 GB pamięci RAM oraz Bluetooth w wersji 5.0. Co istotne, już w dniu premiery MatePad Pro działać będzie pod kontrolą systemu Android 10. Nieco wcześniej, włodarze Huawei potwierdzili, że tablet zadebiutuje na rynku z rysikiem w zestawie.

Spekuluje się również, że Huawei MatePad Pro będzie dostępny w co najmniej w kilku wariantach, a jeden z nich może otrzymać modem 5G.

Według wcześniejszych informacji, najnowszy tablet Huawei, jako pierwszy sprzęt tego typu na świecie, będzie mógł się pochwalić kamerką do selfie umieszczoną bezpośrednio w ekranie oraz podwójnym aparatem głównym.

Na potwierdzenie tych wszystkich rewelacji nie przyjdzie nam długo czekać, oficjalna prezentacja urządzenia nastąpi już w najbliższy poniedziałek.

źródło: gizmochina.com