Huawei MediaPad w październiku - na razie tylko w Azji

Tablet chińskiego producenta Huawei został zaprezentowany w czerwcu. Obecnie poinformowano, że 7-calowy MediaPad z systemem Android 3.2 w październiku trafi na rynek chiński i kilka innych w regionie Azja-Pacyfik.

Huawei MediaPad
Huawei MediaPad został zapowiedziany jako pierwszy, w którym zastosowano system Android 3.2. Producent tabletu podaje, że nowy OS firmy Google jest specjalnie przygotowany dla 7-calowych tabletów.

Rzeczniczka prasowa Huawei nie podała ceny nowego tabletu i nie powiedziała kiedy zostanie on wydany w innych krajach. Wcześniej firma poinformowała, że w trzecim kwartale 2011 roku MediaPad trafi do obu Ameryk, regionu Azja-Pacyfik i niektórych krajów w Europie.

MediaPad waży 390 g i ma 10,5 mm grubości. Napędzany jest dwurdzeniowym procesorem Qualcomm o częstotliwości 1,2 GHz. Jego bateria ma trzymać ponad 6 h. Urządzenie może odtwarzać filmy w rozdzielczości HD 1080p i wyposażone jest w aparat tylny (5 Mpix) i przedni (1,3 Mpix).

Huawei to chińska firma znana z produkcji rozwiązań telekomunikacyjnych. W jej ofercie są m.in. modemy bezprzewodowe, telefony komórkowe i smartfony (promowane ostatnio przez Playa). Teraz chce również zostać wiodącym producentem tabletów. W ubiegłym roku firma wydała tablet Ideos S7 z Androidem 2.1.