Huawei Nova 5T - niespodziewana premiera ciekawego średniaka

Nowy smartfon wyróżnia się aparatami i czytnikiem linii papilarnych z boku obudowy.

Huawei Nova 5T to nowy smartfon od Huawei. Urządzenie wyróżnia się 48 MP obiektywem głównym oraz 32 MP kamerką do selfie.

Huawei Nova 5T - niespodziewana premiera ciekawego średniaka

Aparat główny nowego smartfona został wyposażony w cztery obiektywy: główny o rozdzielczości 48 MP, 2 MP makro, 2 MP obiektyw do efektu bokeh oraz 16 MP obiektyw szerokokątny.

Całość współpracuje z technologiami bazującymi na sztucznej inteligencji. Z przodu umieszczono 32 MP aparat do selfie.

Huawei Nova 5T wyposażony został w 6,26 calowy wyświetlacz Huawei Punch FullView. Cechą charakterystyczną nowego smartfona jest umieszczenie czytnika linii papilarnych na boku obudowy podobnie, jak w Samsungu Galaxy S10e.

Obudowa wykonana została ze szkła i charakteryzuje się holograficznym wzorem. Smartfon sprzedawany będzie w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, czarnej oraz fioletowej. Całość waży 174 gramy.

Za moc obliczeniową odpowiada autorski układ Kirin 980 AI wykonany w 7 nm procesie technologicznym. To pierwszy SoC oparty na rdzeniach Cortex-A76. Całość wspierana jest przez 6 GB pamięci operacyjnej RAM.

Bateria ma pojemność 3750 mAh i obsługuje szybkie ładowanie do 50 procent w 30 minut dzięki technologii Huawei SuperCharge 22,5 W.

Huawei Nova 5T jest kompatybilny z technologią GPU Turbo 3.0, która zwiększa wydajność urządzenia w grach.

Smartfon trafi do sprzedaży 28 października. Cena detaliczna wynosi 1999 zł.