Huawei P10: możesz źle trafić z zakupem

Z testów, które przeprowadzili chińscy użytkownicy smartfona Huawei P10 wynika, że poszczególne egzemplarze mogą znacząco się różnić pod względem szybkości zapisu/odczytu danych. Według Huawei wszystko jest w porządku.


Huawei P10 z różnymi podzespołami

Firma Huawei, podobnie jak jej konkurenci, produkując dany model smartfona sięga po komponenty dostarczane przez różnych producentów. W sumie nie powinno nas to jako potencjalnych klientów interesować jeżeli różniące się komponentami egzemplarze oferują porównywalne możliwości. Niestety w przypadku modelu P10 tak jednak nie jest.

Wydajność Huawei P10

Na chińskich forach pojawiły się wyniki Huawei P10 uzyskane w benchmarku Androbench 5.0. Okazało się, że poszczególne egzemplarze drastycznie różnią się pod względem prędkości odczytu/zapisu danych. Były wśród nich takie, które odczytywały dane z prędkością 700 MB/s, jak również i takie, które nie przekraczały w tym zakresie 300 MB/s.

Co za tym stoi?

Z dyskusji jaka rozgorzała następnie na Reddicie wynika, że odpowiada za to zastosowanie różnych pamięci masowych i kości RAM. W sumie Huawei miał się ponoć zdecydować na następujące tandemy: LPDDR3 + eMMC 5.1, LPDDR3 + UFS 2.0, LPDDR3 + UFS 2.1, LPDDR4 + eMMC 5.1, LPDDR4 + UFS 2.0, LPDDR4 + UFS 2.1. Jeżeli masz dużego pecha trafisz na pierwszy, natomiast szczęściarze będą się mogli cieszyć z wydajności ostatniego.

Co na to Huawei?

Chińska firma po wspomnianych doniesieniach wystosowała oświadczenie, w którym przekonuje, że pamięć flash dostarczają starannie dobrani partnerzy. Pamięci mają też być poddawane rygorystycznym testom i ich wydajność mieści się w ustalonych przez Huawei granicach.

Źródło: GizmoChina