Huawei P10 w Polsce: nowy smartfon Roberta Lewandowskiego

Nowy flagowiec Huawei promowany przez Roberta Lewandowskiego, czyli Huawei P10, trafia do naszego kraju. Producent podkreśla zwłaszcza jego funkcje związane z robieniem zdjęć.


Huawei P10: polska premiera

Byłem ciekaw, czy Robert Lewandowski pojawi się na premierze Huawei P10, przecież współpracuje z firmą od jakiegoś czasu. I faktycznie – najlepszy obecnie polski piłkarz wpadł na imprezę, będzie też twarzą kampanii.

Trzeba przyznać, że wprowadzenie nowego smartfona do sklepów świętowano hucznie – Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego odwiedziło na oko kilkaset osób.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że polska kampania P10 będzie się odbywać pod hasłem „Perfekcyjny portret”. Będzie ona opowiadać historie, kryjące się za twarzami pokazanymi na zdjęciach.

- Chcemy podkreślić jak wiele można wyczytać i uchwycić, robiąc portret. To kolejny krok w zapoczątkowanej rok temu przez Huwei rewolucji fotografii smartfonowej - mówi Dariusz Marnic, szef marketingu Consumer B.G. Huawei Polska.

Podczas wydarzenia można było wziąć udział w sesji znanego fotografa, Jacka Poremby. Za pomocą Huawei P10 robił zdjęcia portretowe. Podobno P10 wykrywa 190 puntów na twarzy i dzięki temu wyznacza najlepszą ekspozycję. Postanowiliśmy sprawdzić efekty i o udział w sesji poprosiliśmy najbrzydszego modela z naszej redakcji. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Jacek Poremba sfotografował Bartłomieja Kossakowskiego z naszej redakcji, korzystając z telefonu Huawei P10

Jacek Poremba sfotografował Bartłomieja Kossakowskiego z naszej redakcji, korzystając z telefonu Huawei P10

Huawei P10: specyfikacja techniczna

System operacyjny: Android 7 + EMUI 5.1

Procesor: Kirin 960, ośmiordzeniowy 4x2.4/4x1.8GHz

Pamięć: 4.0GB RAM, 64GB, microSD

Ekran: 5.1 cala, Full HD (1920x1080 pikseli)

Sieć: LTE Cat 9 B1/3/7/8/20/38

Aparat główny: Podwójny aparat Leica; 12+20Mpx; hybrydowy autofokus (Hybrid AF), optyczna stabilizacja obrazu (OIS), dwutonowe światło LED

Aparat przedni: Aparat Leica, 8Mpx

Bateria: 3200mAh, z funkcją Huawei SuperCharge

Łączność: BT4.2, Wifi 11a/b/g/n/ac, NFC, Fingerprint 3.0 (level 4), USB Type-C™

Czujniki: Czytnik linii papilarnych, Akcelerometr, Żyroskop, Kompas, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik Halla, Barometr

Huawei P10: aparat i funkcje fotograficzne

Dlaczego Huawei podkreśla funkcje fotograficzne P10? Oto jak firma opisuje możliwości aparatów:

P10 wyposażono w nowy podwójny aparat drugiej generacji opracowany we współpracy z Leica. Dzięki 12-megapikselowej matrycy RGB oraz 20-megapikselowej matrycy monochromatycznej, użytkownicy mają nieograniczone możliwości wykonywania zdjęć portretowych.

Ulepszone algorytmy łączenia danych z czujników pozwalają na osiągnięcie niespotykanych dotąd efektów artystycznych. Prawdziwą innowacją jest wprowadzenie przedniego aparatu 8 Mpx z profesjonalną soczewką skonstruowaną wspólnie z Leica.

Huawei P10: cena i dostępność w Polsce

Smartfon w Polsce kosztuje 2699 zł i jest już dostępny w sklepach.