Huawei P10 w Polsce: nowy smartfon Roberta Lewandowskiego

Nowy flagowiec Huawei promowany przez Roberta Lewandowskiego, czyli Huawei P10, trafia do naszego kraju. Producent podkreśla zwłaszcza jego funkcje związane z robieniem zdjęć.


Huawei P10: polska premiera

Byłem ciekaw, czy Robert Lewandowski pojawi się na premierze Huawei P10, przecież współpracuje z firmą od jakiegoś czasu. I faktycznie – najlepszy obecnie polski piłkarz wpadł na imprezę, będzie też twarzą kampanii.

Trzeba przyznać, że wprowadzenie nowego smartfona do sklepów świętowano hucznie – Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego odwiedziło na oko kilkaset osób.

Huawei P10 w Polsce: nowy smartfon Roberta Lewandowskiego

Dowiedzieliśmy się między innymi, że polska kampania P10 będzie się odbywać pod hasłem „Perfekcyjny portret”. Będzie ona opowiadać historie, kryjące się za twarzami pokazanymi na zdjęciach.

- Chcemy podkreślić jak wiele można wyczytać i uchwycić, robiąc portret. To kolejny krok w zapoczątkowanej rok temu przez Huwei rewolucji fotografii smartfonowej - mówi Dariusz Marnic, szef marketingu Consumer B.G. Huawei Polska.

Huawei P10 w Polsce: nowy smartfon Roberta Lewandowskiego

Podczas wydarzenia można było wziąć udział w sesji znanego fotografa, Jacka Poremby. Za pomocą Huawei P10 robił zdjęcia portretowe. Podobno P10 wykrywa 190 puntów na twarzy i dzięki temu wyznacza najlepszą ekspozycję. Postanowiliśmy sprawdzić efekty i o udział w sesji poprosiliśmy najbrzydszego modela z naszej redakcji. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Huawei P10 w Polsce: nowy smartfon Roberta Lewandowskiego

Jacek Poremba sfotografował Bartłomieja Kossakowskiego z naszej redakcji, korzystając z telefonu Huawei P10

Huawei P10: specyfikacja techniczna

System operacyjny: Android 7 + EMUI 5.1

Procesor: Kirin 960, ośmiordzeniowy 4x2.4/4x1.8GHz

Pamięć: 4.0GB RAM, 64GB, microSD

Ekran: 5.1 cala, Full HD (1920x1080 pikseli)

Sieć: LTE Cat 9 B1/3/7/8/20/38

Aparat główny: Podwójny aparat Leica; 12+20Mpx; hybrydowy autofokus (Hybrid AF), optyczna stabilizacja obrazu (OIS), dwutonowe światło LED

Aparat przedni: Aparat Leica, 8Mpx

Bateria: 3200mAh, z funkcją Huawei SuperCharge

Łączność: BT4.2, Wifi 11a/b/g/n/ac, NFC, Fingerprint 3.0 (level 4), USB Type-C™

Czujniki: Czytnik linii papilarnych, Akcelerometr, Żyroskop, Kompas, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik Halla, Barometr

Huawei P10: aparat i funkcje fotograficzne

Dlaczego Huawei podkreśla funkcje fotograficzne P10? Oto jak firma opisuje możliwości aparatów:

P10 wyposażono w nowy podwójny aparat drugiej generacji opracowany we współpracy z Leica. Dzięki 12-megapikselowej matrycy RGB oraz 20-megapikselowej matrycy monochromatycznej, użytkownicy mają nieograniczone możliwości wykonywania zdjęć portretowych.

Ulepszone algorytmy łączenia danych z czujników pozwalają na osiągnięcie niespotykanych dotąd efektów artystycznych. Prawdziwą innowacją jest wprowadzenie przedniego aparatu 8 Mpx z profesjonalną soczewką skonstruowaną wspólnie z Leica.

Huawei P10: cena i dostępność w Polsce

Smartfon w Polsce kosztuje 2699 zł i jest już dostępny w sklepach.