Huawei P30/P30 Pro z Harmony OS 2.0! Kiedy zniknie z nich Android?

Huawei jest gotowy do udostępnienia aktualizacji do Harmony OS 2.0 dla swoich flagowców z 2019 roku. Kiedy z modeli P30 i P30 Pro zniknie Android?

Premiera Harmony OS 2.0 zbliża się wielkimi krokami. Nowy system operacyjny trafi do pierwszych użytkowników jeszcze w tym miesiącu. Producent oficjalnie potwierdził, że w pierwszej fazie oprogramowanie otrzymają posiadacze Huawei Mate X2, Mate 40 oraz P40.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

Okazuje się, że Huawei testuje już Harmony OS dla starszych modeli z rodziny P30, które w Polsce były prawdziwymi hitami sprzedażowymi.

Zobacz również:

  • Szukasz prezentu dla dziecka na każdą okazję? Oto najlepsze pomysły dla małych i dużych

Na Weibo trafiły informacje potwierdzające, że Harmony OS trafi wkrótce na smartfony Huawei P30 oraz P30 Pro.

Chiński gigant technologiczny zaktualizował już aplikację HiSuite. Do internetu trafiły zrzuty ekranu programu z podłączonym Huawei P30 Pro, który pracuje pod kontrolą Harmony OS 2.0.

HiSuite wykrywające P30 Pro z Harmony OS 2.0

HiSuite wykrywające P30 Pro z Harmony OS 2.0

Według plotek Harmony OS 2.0 na modelach P30 oraz P30 Pro pojawi się jako kolejna aktualizacja oprogramowania układowego. Niestety europejscy konsumenci poczekają na oprogramowanie nieco dłużej. Pierwotnie Huawei planuje zaktualizować chińskie egzemplarze, które od nowości nie miały dostępu do usług Google.

Aktualizacja Huawei P30/P30 Pro z Androida 10 i EMUI 10 do Harmony OS 2.0 będzie prawdopodobnie ostatnią aktualizacją rozwojową dla flagowych modeli z 2019 roku.

Źródło: huaweicentral.com