Huawei P30 i P30 Pro z nową funkcją podwójnego wideo

Nowość w aparatach najnowszych flagowców Huawei. Nagranie podwójnego wideo smartfonami Huawei P30 i P30 Pro stało się możliwe dzięki aktualizacji oprogramowania EMUI.

Nowa funkcja w aparacie pozwala dzielić ekran smartfona Huawei P30 i P30 Pro na dwie części i nagrywać dwa filmy widziane z różnych perspektyw – jeden z aparatu szerokokątnego, drugi z teleobiektywu. Funkcja o nazwie „widok podwójny”, dostępna w nowej wersji oprogramowania EMUI 9.1.0.153, jest w stanie tworzyć wyjątkowe ujęcia samodzielnie lub w połączeniu z innymi trybami wideo dostępnymi w smartfonie, np. we współpracy z edytorem AI. Najważniejsze atuty nowej funkcji umożliwiającej tworzenie podwójnego wideo to:

  • przechwytywanie szerokiej perspektywy z większą ilością detali tła i otaczających obiektów
  • jednoczesna możliwość powiększenia wybranych obiektów dzięki podzielonemu ekranowi
  • uwiecznianie dwóch różnych kątów widzenia jednocześnie – panoramicznego i z bliska
  • możliwość regulacji poziomu powiększenia
  • wykonywane artystycznych i kreatywnych ujęć w celu uchwycenia wyjątkowych chwil, tworzenia amatorskich teledysków czy treści na Social Media
Huawei P30 i P30 Pro z nową funkcją podwójnego wideo

Huawei P30 Pro i jego aparaty tworzone przez Huawei we współpracy z legendarną marką Leica sprawiają, że smartfon cieszy się szczególnym uznaniem profesjonalistów z branży fotograficznej – P30 Pro zajmuje pierwsze miejscu w rankingu DxOMark, opisującym najlepsze na świecie smartfony do fotografii mobilnej, został też uznany przez ekspertów z międzynarodowego stowarzyszenia wydawców pracy fotograficznej TIPA za najlepszy fotograficzny smartfon roku 2019.

Huawei P30 Pro wyróżnia się peryskopowym zoomem, pierwszym takim na rynku. Umożliwia on wykonanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu: 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom hybrydowy i 50-krotny zoom cyfrowy. W aparacie zastosowano matrycę Huawei SuperSpectrum, która rejestruje o 40% więcej światła. Dzięki temu można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym, co jest kolejną innowacyjną propozycją na rynku. Dzięki aktualizacji użytkownicy otrzymali również dodatkowy efekt w trybie portretowym.

Zobacz również:

  • Tego jeszcze nie grali! Huawei rozbuduje pamięć Twojego telefonu
  • Huawei P30 Pro w końcu z finalną wersją EMUI 11 w Europie. Jak pobrać?
  • EMUI 12 - smartfony Huawei z Androidem dostaną aktualizację!