Huawei P40 Premium - kolejne rendery, tym razem w formie nagrania

Huawei P40 Pro ma być jednym z najmocniejszych smartfonów producenta w tym roku. W sieci znalazły się jego rendery, prezentujące wygląd i niektóre elementy specyfikacji.

O Huawei P40 Pro krąży sporo przecieków i plotek. Dzisiaj Waqar Khan opublikował na YouTube materiał wideo, prezentujący spodziewany wygląd oraz specyfikację urządzenia. Ma ono zakrzywione krawędzie, wbudowany w wyświetlacz AMOLED czytnik linii papilarnych, a także aparat przedni z dwoma obiektywami. Obok aparatów widzimy logo marki Leica. Warto przypomnieć, że seria Huawei P to flagowce kładące mocny nacisk na robienie wysokiej jakości fotografii. Spodziewamy się, że aparat tylny będzie mieć obiektyw główny 108 Mpix oraz zoom optyczny x10, co pozwoli na skuteczną rywalizację z Samsung Galaxy S20 Ultra.

Plotki głoszą, że Huawei wypuści trzy warianty P40, a jeden z nich będzie określony jako Premium. Podobno ma mieć pięć obiektywów - o czym pisaliśmy już w grudniu. Drugi wariant, czyli Pro, to jeden obiektyw mniej. O trzecim jak na razie nic nie wiemy, ale obstawiamy opcję Lite. Według dotychczasowych przecieków, wszystkie trzy warianty mają korzystać z tego samego procesora, co Mate 30 Pro – czyli Kirin 990. Jak na razie producent nie poinformował, kiedy zaprezentuje P40 oficjalnie.

Render: Waqar Khan