Huawei P40 Pro może mieć pięć obiektywów

Wszyscy przyzwyczaili się już do tego, że tylny aparat smartfona ma cztery obiektywy. Ale nowa propozycja Huawei może nas zaskoczyć.

Huawei P40 oraz P40 Pro mają trafić na rynek marcu 2020 roku i wiele wskazuje na to, że smartfony mogą pozytywnie nas zaskoczyć. Niedawno francuski oddział producenta zdradził informację, że P40 pojawi się z grafenową baterią, dzisiaj do sieci trafiła grafika koncepcyjna, pokazująca model P40 Pro z pięcioma obiektywami. Jak podaje chińskie źródło przecieku, główny to obiektyw 64 Mpix z sensorem Sony IMX686, któremu towarzyszy szerokokątny 20 Mpix oraz obiektyw peryskopowy 12 Mpix i obiektyw makro z sensorem 3D ToF. A co z piątym, widocznym na powyższej grafice po prawej stronie? Tego nie wiemy - być może będzie to drugi szerokokątny.

Smartfony te mają być dostępne z wyświetlaczami 6,5 i 6,7". Najnowsze pogłoski mówią, że wyświetlacze obu modeli nie będą miały notcha. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że zastosowany zostanie wyskakujący obiektyw czy też pojawi się na niego wgłębienie. A ponieważ do premiery zostało jeszcze sporo czasu, na pewno usłyszymy do marca mnóstwo kolejnych plotek i przecieków na ten temat.