Huawei P40 Pro - w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia urządzenia

Wszystko wskazuje na to, że obiektywy P40 Pro będą jeszcze większe, niż w Samsungach Galaxy S20.

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy na rynku pojawią się najważniejsze flagowe smartfony pierwszej połowy 2020 roku. Obecnie wiemy już, że o miano najlepszego Androida walczyć będzie Samsung ze swoimi Galaxy S20 oraz Huawei z modelem P40 Pro.

Huawei P40 Pro - w sieci pojawiły się kolejne zdjęcia urządzenia

Źródło: Evan Blass

Na najnowszych zdjęciach zamieszczonych przez Evana Blass'a widać, że moduł aparatów w P40 Pro będzie gigantyczny. Kamery firmowane logo Leica mają zawierać moduł z 10 krotnym zoomem optycznym.

Być może po raz pierwszy możemy oglądać zdjęcia finalnej wersji flagowego Huawei'a P40 Pro. Model ten będzie najnowszym przedstawicielem flagowej serii P i zastąpi ciepło przyjętego P30 Pro. Czy Huawei znowu zaskoczy nas jakością fotografii?

Zdjęcia, które pojawiły się właśnie w sieci pokazują urządzenie z przodu, z tyłu oraz po bokach. Dodatkowo na fotografii widać Huawei'a P40 Pro w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz białej.

Naszą uwagę zwracają głównie dwa elementy - gigantyczny moduł aparatu oraz podwójna kamerka do selfie w ekranie.

Jeden z obiektywów na pleckach może być wyposażony w 10 krotny zoom optyczny. Informację tą po raz pierwszy przekazał analityk Ming-Chi Kuo, który na co dzień zajmuje się firmą Apple. Wiadomość ta pojawiła się w notatce z grudnia 2019 roku.

Poprzedni flagowiec Huawei'a - P30 Pro posiada 5 krotny zoom optyczny, 10 krotny zoom hybrydowy oraz 50 krotny zoom cyfrowy.

W przeciwieństwie do Samusnga najnowszy Huawei zostanie wyposażony w ogromną dziurę w ekranie. Umieszczono w niej dwa obiektywy, a całość znajduje się przy lewej, górnej krawędzi ekranu.

Smartfony Huawei P40 oraz P40 Pro mają zostać zaprezentowane na specjalnej imprezie w Paryżu na początku marca 2020 roku. Dyrektor generalny grupy konsumenckiej chińskiego giganta technologicznego - Richard Yu przekazał francuskiej prasie na początku grudnia, że ze względu na wpisanie Huawei'a na czarną listę Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych nowe smartfony zostaną wydane bez wsparcia dla usług Google.

Takie rozwiązanie spowoduje, że podobnie, jak Mate 30 Pro nowe modele z serii P40 nie staną się hitem sprzedażowym w Europie.

Źródło: cnet.com