Huawei P40 i P40 Pro zadebiutują z autorskim Wi-Fi 6+ na pokładzie

Huawei projektuje własny standard Wi-Fi. Czego możemy się po nim spodziewać?

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat producenci sprzętu elektronicznego zaczęli rozwijać nowe standardy łączności. Najpierw pojawiło się Bluetooth 5, a później nadeszła era sieci 5G. W międzyczasie powstał również nowy standard Wi-Fi 6. Jest on implementowany w najnowszych smartfonach oraz komputerach przenośnych od zeszłego roku. Jednym z pierwszych urządzeń, które posiadały Wi-Fi 6 są Samsungi z rodziny Galaxy S10.

Huawei P40 i P40 Pro zadebiutują z autorskim Wi-Fi 6+ na pokładzie

Źródło: techadvisor.co.uk

Wielu producentów promuje Wi-Fi 6 jako jedną z najważniejszych nowości w swoich urządzeniach. Co ważne standard ten rozwija się zaskakująco szybko, a na półkach sklepowych znajdziemy już mnóstwo sprzętu sieciowego z obsługą Wi-Fi 6, więc z technologii można już korzystać.

Zobacz również:

Podczas, gdy Wi-Fi 6 nie zostało jeszcze na dobre rozpowszechnione, a część konsumentów z pewnością zastanawia się, czy aktualizować swoją infrastrukturę sieciową Huawei zamierza wprowadzić kolejną wersję Wi-Fi.

Huawei w swoich najnowszych flagowych smartfonach z rodziny P40 ma zamiar wprowadzić opracowaną przez siebie technologię, która nazywać się będzie Wi-Fi 6+. Huawei widocznie chce wyprzedzić konkurencje, a co najważniejsze ma taką możliwość. Nie należy zapominać, że Huawei jest również jednym z większych producentów urządzeń sieciowych. Chińskie media donoszą, że wraz z premierą Huawei'a P40 i P40 Pro na rynku ma pojawić się kilka routerów z obsługą Wi-Fi 6+. Mogą one zostać zaprezentowane już 24 lutego 2020 roku na konferencji 5G All-Scenario Conference.

Jeżeli chodzi o dane techniczne należy powołać się na słowa Li Xiaolonga z Huaweia. Przekazał on, że teoretyczna przepustowość Wi-Fi 6 w najnowszych smartfonach wynosi 1200 Mbps, a realnie da się osiągnąć około 900 Mbps. Możliwe, że układ Hisilicon Hi1105, który odpowiadał będzie za łączność w najnowszych smartfonach chińskiego giganta pozwoli na osiągnięcie teoretycznej przepustowości Wi-Fi 6 w praktyce, a nazwa Wi-Fi 6+ oznaczać będzie, że rozwiązanie jest szybsze, niż u konkurencji.

Źródło: gizchina.com