Huawei P40 - kolejne rendery flagowego modelu w sieci

Najnowsze zdjęcia przekazane przez OnLeaks pokazują, jak wyglądał będzie przyszłoroczny supersmartfon od Huawei'a.

Znany w sieci OnLeaks jakiś czas temu jako pierwszy udostępnił rendery Huawei'a P40 Pro. Wygląd samego urządzenie pozostawiał sporo do życzenia. Na szczęście pierwsze rendery podobnie, jak te dotyczące Samsunga Galaxy S11 nie były dopracowane. W sieci pojawiły się właśnie nowe wizualizacje Huawei'a P40 przygotowane przez 9TechEleven we współpracy z Rodent950.

Huawei P40 - kolejne rendery flagowego modelu w sieci

Źródło: twitter.com

Najnowsze rendery oparte mają być na oficjalnych plikach CAD przygotowanych przez Huawei'a i przedstawiają niemalże finalne urządzenie. Na zdjęciach da się jednak zauważyć, że niektóre elementy zostały dodane po ostatnich przeciekach.

Fotografie, które pojawiły się w sieci pokazują, że za pomocą przyszłorocznych modeli P40 Huawei będzie chciał pokazać, że potrafi wyróżnić się z tłumu. Na pierwszy rzut oka widać, że ekran P40 Pro jest bardzo podobny do tego zastosowanego w Galaxy S10, ale po dokładnym przyjrzeniu się pojawiają się pierwsze różnice. Aparaty umieszczone zostały z lewej strony (Galaxy S10 posiada obiektywy w prawym górnym rogu), a dodatkowo wyświetlacz zagięty jest na wszystkich czterech krawędziach. Nie można nie zauważyć także, że każda z ramek jest okalających panel jest takiej samej grubości.

Zastosowanie ekranu zagiętego na każdym z rogów wymagała od Huawei'a większych nakładów pracy, aby stworzyć nową konstrukcje ramki utrzymującej ekran w obudowie. Na renderach nie widać tego dokładnie, ale ramka prawdopodobnie będzie miała większą funkcję ochronną, niż może nam się wydawać. W każdym z odsłoniętych rogów zachodzić będzie na ekran tak, aby absorbować ewentualne upadki i uderzenia.

Huawei P40 - kolejne rendery flagowego modelu w sieci

Źródło: twitter.com

Najnowszy render zaprzecza również nieco samemu stanowisku firmy Huawei. Przedstawiciele korporacji twierdzili do tej pory, że nie zmniejszą dolnej ramki, aby uniknąć niezamierzonych dotknięć ekranu podczas użytkowania. Jak widać argument ten jest już nieaktualny, a P30 Pro praktycznienie nie ma dolnej ramki.

W ekranie zauważyć można nowe aparaty. Wyświetlacz nie posiada już wycięcia w kształcie kropli wody, jak model P30 Pro. W środku umieszczono dwa obiektywy. Jeden z nich będzie klasyczną kamerką do selfie, a drugi aparatem szerokokątnym.

Źródło: phonearena.com, Twitter.com