Huawei P40 zadebiutuje pod koniec marca 2020

CEO Huawei potwierdził datę premiery pierwszego przyszłorocznego flagowca swojej firmy.

Richard Yu - CEO Huawei, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, sporo ciekawych informacji na temat pierwszego przyszłorocznego flagowca firmy - Huawei P40. Przede wszystkim, szef Huawei ujawnił, że smartfony wchodzące w skład serii P40 zadebiutują pod koniec marca przyszłego roku, podczas wydarzenia, które odbędzie się w Paryżu.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że model P40 zaoferuje: nowatorski, "nie widziany do tej pory" design, niezwykłą wydajność oraz ulepszone możliwości fotograficzne. W skrócie, Huawei P40 ma w każdym elemencie przewyższać swoich poprzedników Huawei P30 oraz P30 Pro.

CEO Huawei dodał, że pierwszy flagowiec w 2020 roku wciąż będzie wykorzystywać system Android, konkretnie w wersji 10 (oczywiście z nakładką EMUI). Dodatkowo wykorzysta on Huawei Mobile Services, czyli zbiór oprogramowania przypominający ekosystem Google. Najważniejszą rolę pełni w nim sklep, którego zadaniem jest zastąpić Google Play na urządzeniach Huawei. Niestety oznacza to, że autorski system producenta - HarmonyOS, pozostanie na razie oprogramowaniem dla prostszych urządzeń.

Huawei pomimo problemów z amerykańskim rządem radzi sobie całkiem nieźle. Jeśli chiński producent zdoła utrzymać wysoką sprzedaż urządzeń również w przyszłym roku, to pokaże, że amerykańską technologię da się zastąpić.

źródło: gizmochina.com