Huawei P50 opóźniony! Kiedy pierwsze flagowce z Harmony OS?

Huawei po raz kolejny odroczył premierę flagowych smartfonów. Zamiast nich mamy dostać sporo akcesoriów, które pojawią się na rynku w maju.

Huawei przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych flagowców, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Chińczycy borykają się z wieloma problemami oraz zerwanym łańcuchem dostaw. Najnowsze informacje donoszą, że premiera flagowych modeli znowu została odroczona.

Huawei P40 Lite 5G

Huawei P40 Lite 5G

Huawei P50 ma zadebiutować dopiero w czerwcu 2021 roku.

W międzyczasie na rynku pojawi się sporo urządzeń. Mowa o nowej opasce Huawei Band 6 (zapoznaj się z naszym testem) oraz odświeżonymi komputerami. Huawei ma w planach debiut nowych słuchawek oraz smartwatcha zaprojektowanego specjalnie z myślą o dzieciach.

Najważniejszą nowością w nadchodzących miesiącach będzie oczywiście Huawei P50. Obok niego zadebiutuje również flagowy tablet MatePad 2 Pro. Niestety debiut tego urządzenia również został odroczony.

Plotki sugerują, że Huawei P50 pojawi się w czerwcu, a tablet MatePad 2 Pro dopiero we wrześniu. Wcześniejsze informacje sugerowały, że pojawi się ona w przyszłym tygodniu.

Huawei P50 będzie pierwszym smartfonem z systemem operacyjnym Harmony OS. Podobnie wygląda sprawa w przypadku MatePad 2 Pro. Odroczenie premiery obu urządzeń pozwala sugerować, że prace nad Harmony OS przebiegają wolniej, niż planowano.

Źródło: gizmochina.com