Huawei P50 z wymiennymi obiektywami? To byłby fotograficzny hit

W Shenzen trwają już prace projektowe nad nowymi flagowcami z rodziny P. Możliwe, że przyszłoroczne P50 i P50 Pro otrzymają aparat z wymiennymi obiektywami.

Flagowce Huawei (zapoznaj się z naszą recenzją najnowszego zegarka Watch GT 2) od lat kojarzone są z aparatami wysokiej jakości oraz matrycami zaprojektowanymi przy współpracy z firmą Leica. Najnowsze plotki głoszą, że inżynierowie z Shenzen zastanawiają się, w jaki sposób jeszcze bardziej poprawić jakość zdjęć wykonywanych smartfonem.

Tył smartfona z wymiennym obiektywem

Tył smartfona z wymiennym obiektywem

Podobno władze Huawei rozważają wprowadzenie wymiennych obiektywów do flagowych smartfonów na 2021 rok. Chińskie przedsiębiorstwo opatentowało już system szybkiej wymiany obiektywów dla urządzeń przenośnych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zostanie on wykorzystany w przyszłym roku.

Najnowszy patent został odnaleziony w EUIPO - Europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej. Źródła nie podają żadnych szczegółów technicznych, ale patrząc na schematyczne rysunki dołączone do wniosku można stwierdzić, że Huawei zamierza zamienić swoje flagowe smartfony w kompaktowe lustrzanki/bezlusterkowce.

Huawei zamierza zaprojektować moduł aparatu z wymiennymi obiektywami. Rozwiązanie takie od lat z powodzeniem stosowane jest w lustrzankach oraz aparatach bezlusterkowych wysokiej klasy. Smartfony Huawei P50 i P50 Pro będą mogły być dostarczane z różnymi modułami, które pozwolą wykonać lepsze fotografie w specyficznych warunkach. Możliwe, że w sprzedaży pojawi się także moduł pozwalający na solidne przybliżenie optyczne w zamian zwiększenie grubości obudowy.

Potencjalny wygląd wymiennego modułu obiektywu z zoomem optycznym

Potencjalny wygląd wymiennego modułu obiektywu z zoomem optycznym

W chwili obecnej jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach technicznych rozwiązania. Sam patent nie wskazuje również na fakt, że P50 i P50 Pro zaoferują wymienne obiektywy, ale przy obecnym stadium rozwoju mobilnej fotografii jest to możliwe. Obecnie matryce w smartfonach są już dopracowane praktycznie do granic możliwości i bez znacznych zmian konstrukcyjnych nie da się już mocno poprawić jakości wykonywanych zdjęć.

Z pewnością, jeżeli którykolwiek producent zdecyduje się na wprowadzenie na rynek smartfona z wymiennymi obiektywami to będzie to Huawei.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei P40 Pro