Huawei P8 Lite: dostępna aktualizacja Androida 6.0

Huawei P8 Lite został objęty aktualizacją Androida 6.0.

Polscy użytkownicy smartfona Huawei P8 Lite kupionego w wolnej sprzedaży zaczęli otrzymywać aktualizację Androida 6.0 Marshmallow. Osoby, które go nabyły u operatora będą musiały na nią nieco poczekać.

Na co właściciele Huawei P8 Lite mogą liczyć?

Instalując Androida 6.0 użytkownicy Huawei P8 Lite mogą liczyć na szereg nowości, w tym tak ważnych zmian jak możliwość nadawania uprawnień dla aplikacji, czy optymalizacja zużycia energii, która faktycznie może przynieść znaczące korzyści. Mam tego potwierdzenie w przypadku smatfona Moto G trzeciej generacji mojej córki, który przed aktualizacją Androida 6.0 pozwalał na 2-3 dni pracy, natomiast po aktualizacji nawet na 5 dni pracy i to przy mocniejszym obciążeniu.

Zobacz również:

  • iPhone 13 naładujesz szybciej niż inne modele iPhone!

Dlaczego Huawei P8 Lite?

Przy tej okazji warto zauważyć, że model P8 Lite otrzymał Androida 6.0 przed flagowcem P8. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że Lite to chyba najlepiej sprzedający się model chińskiej firmy na świecie

Jak zdobyć aktualizację?

Aktualizacja Androida, która "waży" ok. 1,5 GB dostarczana jest poprzez tryb OTA. Jeżeli nie możesz się jej już doczekać znajdziesz ją na stronie Huwawei.