Huawei P8 Lite tańszy, niż się spodziewano

Nie minęło wiele czasu od kiedy Huawei zaprezentował swój najnowszy topowy telefon, a już pojawiły się informacje o jego tańszym wariancie o nieco słabszej specyfikacji. Wiemy już, jakie podzespoły znajdą się w Huawei P8 i na ile producent wycenił ten telefon.

Huawei P8 to najnowszy topowy smartfon w ofercie chińskiej firmy, który zastąpił zeszłorocznego Huawei P7. Ta topowa linia urządzeń rozwijana jest równolegle do submarki bardziej przystępnych cenowo urządzeń Honor, której najnowszym przedstawicielem jest Honor 6. Huawei P8 ma ambicję konkurować z topowymi smartfonami takich producentów jak Samsung, Sony, LG, HTC i Apple.

Producent oprócz Huawei P8 wprowadzi do oferty jeszcze jedno urządzenie pod podobną nazwą. Tańszy wariant topowego modelu w ofercie będzie nosił nazwę Huawei P8 Lite. Urządzenie to wycenione zostało u naszych zachodnich sąsiadów na 249 euro, a nie jak spodziewano się wcześniej, ok. 270 euro. Czekamy jeszcze na informację, ile Huawei P8 Lite będzie kosztować w Polsce. Telefon ma trafić do sprzedaży 15 maja w Niemczech.

Huawei P8 Lite będzie podobny do modelu Huawei P8

Huawei P8 Lite będzie podobny do modelu Huawei P8

Huawei P8 Lite wyposażony został w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Urządzenie będzie napędzane przez ośmiordzeniowy procesor Kirin 620. Dobrą wiadomością jest to, że producent zdecydował się umieścić w telefonie 2 GB pamięci RAM.

Oprócz tego użytkownicy dostaną do wykorzystania 16 GB pamięci wewnętrznej. W Huawei P8 Lite znajdzie się też 13-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowa kamerka do wideorozmów i zdjęć typu selfie.

źródło: gsmarena.com