Huawei Watch Fit - przystępny cenowo smartwatch z rewelacyjną baterią

Huawei lada moment zaprezentuje nowego smartwatcha, który na pierwszy rzut oka wygląda jak opaska fitness. Co wiemy o nadchodzącym urządzeniu?

Raport wprost z Chin ujawnił, że Huawei szykuje się do prezentacji nowego urządzenia ubieranego wpisującego się w koncepcje firmy polegającą na budowaniu własnego ekosystemu.

Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit

Mowa o Huawei Watch Fit. Do sieci trafiły właśnie zdjęcia oraz specyfikacja techniczna nowego smartwatcha.

Użytkownik Twittera o nicku @Sudhanshu1414 opublikował kluczowe elementy specyfikacji technicznej oraz oficjalne rendery prasowe Huawei Watch Fit.

Patrząc na zdjęcia zegarka trudno nie odnieść wrażenia, że Huawei mocno wzorował się na Apple Watch, ale inżynierowie postanowili stanowczo rozciągnąć obudowę urządzenia. W odróżnieniu od testowanych przez nas zegarków Watch GT 2 (sprawdź naszą recenzję) oraz Watch GT 2e (sprawdź naszą recenzję) nowy model posiada prostokątny wyświetlacz oraz tylko jeden przycisk umieszczony z prawej strony koperty.

Huawei Watch Fit posiada ekran AMOELD o przekątnej 1,64 cala i rozdzielczości 456 x 280 pikseli. Zegarek ma większy ekran od Watch GT 2 przy jednoczesnym zachowaniu szerokości typowej dla opasek fitness takich, jak Mi Band.

Smartwatch dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych z paskami wykonanymi z silikonu. Korpus wykonano z aluminium.

Z tyłu obudowy umieszczono magnetyczne złącze do ładowania, pulsometr, czujnik SpO2 i inne niezidentyfikowane elementy.

Zegarek jest wodoodporny oraz posiada wbudowanego GPSa. Bateria ma pozwolić na 10 dni pracy z dala od ładowarki. Za obliczenia odpowiedzialny ma być układ Kirin A1. Cena ma wynosić około 119 Euro.

Sprawdź ile kosztuje Huawei Watch GT 2e.

Źródło: huaweicentral.com