Huawei Watch GT 2 Pro - flagowy smartwatch z Harmony i ładowaniem Qi

Huawei przygotowuje dla nas ulepszoną wersję chwalonego Watch'a GT 2. Na jakie nowości możemy liczyć?

Huawei jako producent smartwatchy od kilku lat podąża własną drogą. Podobnie, jak Samsung Chińczycy porzucili stosowanie niezbyt udanego systemu operacyjnego Wear OS od Google i przeszli na własne rozwiązania. Inżynierowie z Shenzen zaprojektowali lekki, zamknięty system operacyjny dla urządzeń ubieranych, który nie pozwala na doinstalowania aplikacji z zewnątrz i nie posiada mnóstwa funkcji, ale za to pozwala pracować na baterii przez wiele dni. Dodatkowo styliści zaprojektowali designerskie koperty. Po dołożeniu do całości bardzo rozsądnej ceny zegarki Huawei Watch GT, GT 2 (zapoznaj się z naszą recenzją) oraz GT 2e (zapoznaj się z naszą recenzją) sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Rodzina Huawei Watch GT

Rodzina Huawei Watch GT

W maju 2020 roku Huawei zastrzegł wniosek towarowy Mate Watch. W czerwcu pojawiły się przecieki na temat nowego zegarka z HarmonyOS, który ma zadebiutować z Mate 40 we wrześniu, a teraz dowiadujemy się kolejnych informacji na temat ulepszonej wersji Watch GT 2.

Huawei ostatnimi czasy otrzymał wiele certyfikatów na różne, niezidentyfikowane jeszcze urząd∂żenią. Znajduje się wśród nich zarówno Watch GT 2 Pro, jak i Mate Watch z HarmonyOS.

Dziś zajmiemy się pierwszym z zegarków.

Watch GT 2 Pro otrzymał certyfikat od FCC, ECC i kilku innych urzędów regulacyjnych. Kluczową cechą nadchodzącego msartwatcha ma być obecność ładowania bezprzewodowego o mocy 10 W.

Zegarek o numerze modelu VID-B19 zaoferuje akumulator o pojemności 455 mAh. Identyczne ogniwo znajdziemy w Huawei Watch GT 2. Obecnie sprzedawany zegarek oraz jego sportowa wersja GT 2e oferują dwutygodniowy czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

W chwili obecnej nie znamy wyglądu Huawei Watch GT 2 Pro. Oczekuje się, że zegarek zaoferuj okrągłą kopertę i będzie niżej pozycjonowany od Mate Watch.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei Watch GT 2.

Źródło: gizmochina.com