Huawei Watch GT 2 - nowe wcielenie smartwatcha pojawi się już 14 października

Następca smart zegarka Huawei Watch GT trafi do przedsprzedaży w Polsce już 14 października. Właściwa sprzedaż smartwatch ruszy 28 października.

Jesienna ofensywa Huawei trwa, oprócz m.in. opaski Band 4, chiński producent wprowadzi na nasz rynek również zegarek Huawei Watch GT 2, który trafi do przedsprzedaży już 14 października. Czym może pochwalić się nowa generacja smartwatcha?

Przede wszystkim twórcy postawili na sprawdzony, stylowy design z okrągłą kopertą o średnicy 46 mm (1,39 cala). Zegarek został wyposażony w dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Co ważne, wyświetlacz automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków pogodowych i pory dnia. Na pokładzie Huawei Watch GT 2 znajdziemy również układ Kirin A1, który w połączeniu z wydajną baterią pozwoli zegarkowi działać nieprzerwanie przez 14 dni.

Watch GT 2 został też wyposażony w funkcję Bluetooth Call, która po sparowaniu zegarka ze smartfonem umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych. Informuje też o przychodzących wiadomościach SMS. Nie do przecenienia jest również duża ilość pamięci wewnętrznej, która pozwoli zapisać użytkownikowi do 500 utworów mp3.

Huawei Watch GT 2 - nowe wcielenie smartwatcha pojawi się już 14 października

Huawei Watch GT 2 to również profesjonalny asystent podczas treningu. Smartwatch oprócz podstawowych funkcji, jak zliczanie ilości pokonanych kroków, pokonanego dystansu czy tętna, obsługuje 15 trybów sportowych, wśród których warto wymienić m.in.: bieganie, spacery, jazdę na rowerze, triathlon czy pływanie. Zegarek jest w stanie przedstawić nam efekty ćwiczeń, a także informacje o czasie potrzebnym do pełnej regeneracji.

Przedsprzedaż Huawei Watch GT 2 potrwa od 14 do 27 października, a 28 października rozpocznie się właściwa sprzedaż urządzenia. Producent wycenił swój najnowszy smartwatch na 899 złotych. Wersja męska zegarka będzie dostępna w dwóch wariantach: sportowym i klasycznym. W serii znajdzie się także Watch GT 2 dedykowany kobietom – do sprzedaży w Polsce trafi 18 listopada.