Huawei Watch GT 2e i Huawei Band 4 Pro już niebawem doczekają się następców

Według najnowszych informacji, Huawei szykuje się do ostrej ofensywy na rynku wearables. Chiński producent ujawni niebawem następców Huawei Watch GT 2e i Huawei Band 4 Pro.

Huawei regularnie odświeża swoje smartwatche i smartbandy. Wydany niedawno Huawei Watch GT 2e, to jednak tylko odświeżona, bardziej sportowa wersja GT 2. Według najnowszych informacji, chiński producent szykuje tym razem coś bardziej spektakularnego.

Pierwsze szczegóły na temat nowych urządzeń Huawei "wyciekły" za sprawą aplikacji Health App. Jeden z leaksterów umieścił na portalu Weibo zdjęcie z sekcji oprogramowania, w którym widoczne są wszystkie kompatybilne z nią urządzenia. Wśród dobrze znanych smartwatchy i smartbandów naszą uwagę najbardziej przykuwają dwa tajemnicze produkty: opaska Huawei FDS i zegarek Huawei STIA. Mało prawdopodobne jest, aby były to ostateczne nazwy urządzeń. Możliwe, że są to jedynie skrócone oznaczenia kodowe.

Huawei watch

Poglądowe zdjęcia urządzeń prezentują nam ich potencjalny wygląd. Huawei STIA otrzyma okrągłą kopertę, co nie jest wielkim zaskoczeniem w przypadku chińskiego producenta. Możliwe, że jest to wyczekiwany Huawei Mate Watch. Opaska Huawei FDS wyglądem przypomina Huawei Band 4 Pro z charakterystycznym prostokątnym wyświetlaczem, chociaż zauważymy również inspiracje, zaprezentowanym niedawno, Xiaomi Mi Band 5.

Zdaniem leakstera, obydwa urządzenia zostaną zaprezentowane już niebawem. Najprawdopodobniej dojdzie do tego podczas prezentacji flagowych smartfonów z serii Mate 40, która powinna odbyć się już tej jesieni.

Zobacz również: Huawei Watch GT 2e - test sportowego smartwatch'a z wytrzymałą baterią