Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Huawei szykuje się do premiery następcy, wyjątkowo udanego smartwatcha - Watch GT 2.

Huawei już 26 marca, w Paryżu, zaprezentuje swoje najnowsze produkty. Choć głównym bohaterem pokazu będzie z całą pewnością linia flagowych smartfonów z serii P40, to podczas prezentacji możemy spodziewać się również ujawnienia nowej generacji popularnego smartwatcha - Huawei Watch GT.

Redakcja serwisu Winfuture dotarła do pierwszych zdjęć zegarka Huawei Watch GT 2e, przy ujawniono również przypuszczalną specyfikację urządzenia.

Zobacz również:

Huawei nie planuje żadnej rewolucji. Pod względem designu, nowy smartwatch będzie podobny do poprzednika. Po raz kolejny możemy zatem liczyć na okrągłą kopertę z dwoma fizycznymi przyciskami z jego prawej strony. Tym razem jednak klasyczne koronki zastąpiono prostokątnymi odpowiednikami. Model przedstawiony przez Winfuture cechuje się 46 mm średnicą. Możliwe jednak, że podobnie jak w przypadku GT 2 producent przygotuje również mniejszy, 42 mm wariant.

Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Smartwatch otrzyma ekran AMOLED o przekątnej 1,39-cala i rozdzielczości 454×454. Niestety, nie mamy najlepszych wieści dla osób o nieco mniejszych nadgarstkach. Huawei Watch GT 2e będzie znacznie większy od swojego poprzednika, według opublikowanych właśnie informacji rozmiary zegarka wyniosą: 53 x 46,8 x 10,8 mm (dla porównania, rozmiary GT 2 to: 45.9 x 45.9 x 10.7 mm). Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że dzięki zastosowaniu innych materiałów, Huawei Watch GT 2e jest znacznie lżejszy od GT 2 (25 g vs 41 g).

Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Wewnątrz urządzenia znajduje się energooszczędny procesor HiSilicon Hi1132, 16 MB RAM'u oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Wśród dostępnych sensorów nie zabraknie: barometru, czujnika pracy serca, akcelerometru, żyroskopu oraz cyfrowego kompasu. Na pokładzie smartwatcha nie zabraknie również wbudowanego modułu GPS oraz mikrofonu do sterowania głosem. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 455 mAh, która ma wystarczyć na nawet 14 standardowej pracy.

Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Spekuluje się, że Huawei Watch GT 2e może kosztować około 220 dolarów (~ 900 zł). Chiński producent ewidentnie chce jedynie dokonać drobnych korekt i tak już bardzo dobrego smartwatcha, jakim bez wątpienia jest Huawei Watch GT 2. Możemy się też spodziewać, że ceny zegarka po premierze jego nowej wersji spadną nieco w dół.

źródło: winfuture.de