Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Huawei szykuje się do premiery następcy, wyjątkowo udanego smartwatcha - Watch GT 2.

Huawei już 26 marca, w Paryżu, zaprezentuje swoje najnowsze produkty. Choć głównym bohaterem pokazu będzie z całą pewnością linia flagowych smartfonów z serii P40, to podczas prezentacji możemy spodziewać się również ujawnienia nowej generacji popularnego smartwatcha - Huawei Watch GT.

Redakcja serwisu Winfuture dotarła do pierwszych zdjęć zegarka Huawei Watch GT 2e, przy ujawniono również przypuszczalną specyfikację urządzenia.

Zobacz również:

  • Ta aktualizacja Google Play zmieni rynek smartwachów
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [21.07.2021]
  • Huawei z dużymi promocjami na Walentynki! Sprawdź, co można zyskać

Huawei nie planuje żadnej rewolucji. Pod względem designu, nowy smartwatch będzie podobny do poprzednika. Po raz kolejny możemy zatem liczyć na okrągłą kopertę z dwoma fizycznymi przyciskami z jego prawej strony. Tym razem jednak klasyczne koronki zastąpiono prostokątnymi odpowiednikami. Model przedstawiony przez Winfuture cechuje się 46 mm średnicą. Możliwe jednak, że podobnie jak w przypadku GT 2 producent przygotuje również mniejszy, 42 mm wariant.

Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Smartwatch otrzyma ekran AMOLED o przekątnej 1,39-cala i rozdzielczości 454×454. Niestety, nie mamy najlepszych wieści dla osób o nieco mniejszych nadgarstkach. Huawei Watch GT 2e będzie znacznie większy od swojego poprzednika, według opublikowanych właśnie informacji rozmiary zegarka wyniosą: 53 x 46,8 x 10,8 mm (dla porównania, rozmiary GT 2 to: 45.9 x 45.9 x 10.7 mm). Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że dzięki zastosowaniu innych materiałów, Huawei Watch GT 2e jest znacznie lżejszy od GT 2 (25 g vs 41 g).

Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Wewnątrz urządzenia znajduje się energooszczędny procesor HiSilicon Hi1132, 16 MB RAM'u oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Wśród dostępnych sensorów nie zabraknie: barometru, czujnika pracy serca, akcelerometru, żyroskopu oraz cyfrowego kompasu. Na pokładzie smartwatcha nie zabraknie również wbudowanego modułu GPS oraz mikrofonu do sterowania głosem. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 455 mAh, która ma wystarczyć na nawet 14 standardowej pracy.

Huawei Watch GT 2e - nowa generacja smartwatcha na pierwszych zdjęciach

Spekuluje się, że Huawei Watch GT 2e może kosztować około 220 dolarów (~ 900 zł). Chiński producent ewidentnie chce jedynie dokonać drobnych korekt i tak już bardzo dobrego smartwatcha, jakim bez wątpienia jest Huawei Watch GT 2. Możemy się też spodziewać, że ceny zegarka po premierze jego nowej wersji spadną nieco w dół.

źródło: winfuture.de