Huawei Y9 Prime 2019 już z aktualizacją do EMUI 10

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Huawei Y9 Prime 2019. Chiński producent rozpoczął proces aktualizacji systemu do wersji EMUI 10.

Huawei Y9 Prime 2019 zadebiutował w maju zeszłego roku i od razu zebrał sporo pochwał. Model ten wyróżnia się przede wszystkim dużym wyświetlaczem (o przekątnej 6,59-cala i rozdzielczości FullHD+), który pokrywa niemal cały przedni panel urządzenia, a to dzięki wąskim ramkom i braku wycięcia notch. Chiński producent, aby uzyskać ten efekt zdecydował się na zastosowanie wysuwanego aparatu do selfie (o rozdzielczości 16 Mpix). Również pozostała część specyfikacji smartfonu prezentuje się nader atrakcyjnie.

Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Kirin 710, który może liczyć na wsparcie 4 GB pamięci RAM. Do tego użytkownicy mogą liczyć na potrójny aparat główny (16 Mpix f/1.8 + 8 Mpix + 2 Mpix f/2.4) oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Huawei Y9 Prime zadebiutował z systemem operacyjnym Android 9.0 Pie z nakładką EMUI 9. Po kilku miesiącach oczekiwania, chiński producent przygotował wreszcie aktualizację do wersji EMUI 10, która powstała na bazie Androida 10.

Huawei Y9 Prime 2019 już z aktualizacją do EMUI 10

Nowa wersja oprogramowania wprowadza m.in.: funkcję dark mode, nowe animacje, emotki, tapety i schematy kolorów, a także liczne pomniejsze poprawki i ulepszenia. Należy jednak pamiętać, że proces aktualizacji dopiero się rozpoczął i może minąć trochę czasu zanim będzie ona dostępna dla polskich użytkowników smartfonu. EMUI 10 powinno być dostępne do pobrania m.in. za pośrednictwem aplikacji HiCare.

źródło: gsmarena.com