Huawei aktualizuje HMS do wersji 5.0 - na jakie nowości możemy liczyć?

Usługi HMS będące odpowiednikiem usług Google na najnowszych urządzeniach Huawei właśnie zostały zaktualizowane do wersji 5.0. Na jakie nowości możemy liczyć?

Huawei od roku bardzo mocno inwestuje i promuje rozwój systemu operacyjnego Android z nakładką EMUI oraz autorskimi usługami zgromadzonymi wokół pakietu Huawei Mobile Services.

Usługi HMS

Usługi HMS

Usługi HMS podobnie, jak usługi Samsunga dostępne były na smartfonach Huawei'a już od lat, ale brak dostępu do usług Google spowodował, że autorskie rozwiązanie HMS musiało szybko się rozwinąć.

Chiński producent dosyć niespodziewanie udostępnił dziś sporą aktualizację rdzenia HMS Core 5.0 na swoje urządzenia pracujące w oparciu o Androida bez dostępu do usług Google.

Najnowsza aktualizacja wprowadza sporo zmian. Mimo, że sam rdzeń waży zaledwie 83,1 MB to wśród nowości znajdziemy ulepszone przetwarzanie audio, foto i wideo, zmodyfikowany silnik obliczeniowy oraz ulepszoną obsługę rzeczywistości rozszerzonej. Dodatkowo pojawiła się możliwość pozycjonowania wspierającego pozycjonowanie za pośrednictwem sieci.

Rdzeń HMS Core to podstawowy element, który umożliwia działanie innych, autorskich aplikacji firmy Huawei takich, jak pogoda, email czy kalendarze lub sklep AppGallery.

Przy okazji wprowadzenia na rynek najnowszej aktualizacji producent pochwalił się, że z usługami HMS zintegrowano już około 55 tysięcy aplikacji.

Huawei P40 Lite z usługami HMS

Huawei P40 Lite z usługami HMS

Huawei został niejako zmuszony do wprowadzenia rozwiązania Huawei Mobile Services na swoje urządzenia po wprowadzeniu blokady handlowej, która spowodowała utratę dostępu do usług Google. W tym roku na rynku pojawił się Huawei P40 Pro - pierwszy flagowy smartfon Huawei'a pracujący w oparciu o Androida z HMS.

Zapoznaj się z naszą recenzją P40 Lite, P40 Lite E, Y6p, sprawdź, jak zainstalować usługi Google na smartfon z usługami HMS oraz zobacz, jak działa smartfon bez dostępu do usług Google.

Sprawdź, ile kosztuje aktualnie Huawei Y6p.