Huawei będzie pokazywać nowe produkty online i na lokalnych wydarzeniach

Huawei był jednym z nielicznych producentów, którzy do samego końca deklarowali swój udział w targach Mobile World Congress 2020. Ponieważ zostały one odwołane, producent zaplanował pokazywanie swoich nowości innymi kanałami.

Huawei podczas Mobile World Congress miało pokazać m.in. ulepszony Mate X (pod nazwą Mate Xs). Jak wiemy, targi zostały odwołane, co pokrzyżowało te plany - i wielu innych producentów również. W oświadczeniu prasowym producent napisał: "Respektujemy w pełni decyzję GSMA dotyczącą odwołania targów Mobile World Congress 2020. Doceniamy wysiłki organizatorów i władz Hiszpanii, włożone w ich organizację. Huawei zawsze będzie wspierać MWC, a zaplanowane pokazy i premiery odbędą się za pośrednictwem internetu oraz na regionalnych imprezach".

Niestety, nie podano, czy Mate Xs zostanie pokazane online czy na którejś z owych "regionalnych imprez". Podejrzewamy jednak to pierwsze - smartfon ma wejść do sprzedaży na całym świecie, więc i jego prezentacja powinna mieć charakter globalny. Z kolei inni producenci poszli różnymi drogami. Oppo miało zaprezentować w Barcelonie flagowca Find X2, jednak przesunęło jego premierę na marzec. Daty premiery Realme X50 Pro nie zmieniła natomiast marka Realme. Odbędzie się zgodnie z planem, 24 lutego, ale zamiast na targach - online.