Huawei goni Samsunga - Mate X w sprzedaży od 15 listopada

Huawei w końcu poradził sobie z problemami i wprowadza Mate'a X do sprzedaży w rodzimym kraju.

Huawei ma dzień pełny radosnych wiadomości. Rano 23 października 2019 roku ogłoszono, że seria Mate 30 zaliczyła bardzo dobry start, a sprzedaż wyniosła ponad 200 milionów egzemplarzy na całym świecie. Zważywszy na brak preinstalowanych usług Google to rezultat godny podziwu.

Huawei goni Samsunga - Mate X w sprzedaży od 15 listopada

Źródło: pcworld.com

Następnie poinformowano o rozpoczęciu sprzedaży własnego składanego smartfona - Huawei Mate X. Urządzenie jest już dostępne w Vmall, oficjalnym sklepie internetowym firmy Huawei. Cena wynosi CNY16 999, co przekłada się na około 2400 dolarów lub 2150 euro. Po przeliczeniu na złotówki Mate X kosztuje "zaledwie" 9250 zł. Tym samym telefon jest droższy o 250 zł od Galaxy Fold wycenionego na równo 9000 zł, a należy pamiętać, że mówimy o cenie bez podatków.

Huawei Mate X zostanie dostarczony pierwszym użytkownikom z zeszłorocznym procesorem Kirin 980, który znajduje się również w smartfonach z serii Mate 20 oraz P30. Wcześniejsze plotki o aktualizacji do tegorocznego Kirin'a 990 znanego z Mate'a 30 okazały się fałszywe. To spora wpadka wizerunkowa, ponieważ smartfona za prawie 10000 zł posiada układ gorszy od P30 Pro kosztującego trzy razy mniej.

Konstrukcja Mate'a X oferuje użytkownikowi 8 calowy panel OLED. Po złożeniu staje się one dwoma ekranami o przekątnej 6,6 cala z przodu i rozdzielczości 2480 x 1148 pikseli przy zachowaniu proporcji 19,5:9 oraz 6,38 calowym ekranem z tyłu z przedziwnym współczynnikiem proporcji wynoszącym 25:9.

Smartfon zaprezentowany został przed wprowadzeniem Huawei'a na czarną listę Departamentu Handlowego USA, ale urządzenie na terenie Chin dostarczane będzie bez dostępu do usług Google. Na tym rynku jest to norma. Nie wiemy czy Mate X zaprezentuje w innych regionach z usługami Google czy bez nich. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Źródło: gsmarena.com