Huawei już pracuje nad następcą Mate X

Pomimo tego, że Mate X nie zdążył jeszcze zadebiutować na rynku, to Huawei już pracuje nad jego następcą.

Wciąż czekamy na zapowiedzianą na początku roku rewolucję. Ten rok miał upłynąć pod wpływem smartfonów ze składanym ekranem, tymczasem tylko Samsungowi (choć nie bez problemów) udało się wprowadzić do sprzedaży swój wyjątkowy sprzęt, w postaci Galaxy Fold.

Na szczęście, z ostatnich wypowiedzi włodarzy Huawei wynika, że Mate X zadebiutuje w Chinach już w październiku, a miesiąc później trafi on na pozostałe rynki (w tym do Europy).

Ostateczna premiera Mate X oznacza, że inżynierzy Huawei ruszą zapewne do pracy nad jego następcą. Czego możemy się po nim spodziewać? Chociażby wbudowanego rysika, tak przynajmniej wynika z materiałów patentowych, które pojawiły się w bazie danych USPTO (Biura Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych). Patenty ujawniają nam również, że pod względem designu Huawei Mate X 2 nie będzie się zbytnio różnił od swojego pierwowzoru.

Huawei już pracuje nad następcą Mate X

Serwis LetsGoDigital zdążył już nawet przygotować rendery urządzenia, w oparciu o opublikowane patenty. Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał Mate X 2? Odpowiedź na to pytanie poznamy najwcześniej w przyszłym roku.

źródło: letsgodigital.org