Huawei ma plan. Pojawią się smartfony innych producentów bez Google!

Huawei ma plan na zwiększenie popularności swoich usług HMS. Trafią one na urządzenia firm trzecich. Które smartfony zostaną pozbawione usług Google?

W obliczu wojny handlowej oraz wpisania na czarną listę, firma Huawei straciła dostęp do usług Google. Chiński gigant nie próżnował i stworzył ich odpowiednik. Huawei Mobile Services to zestaw usług i aplikacji, których najważniejszym elementem jest sklep AppGallery.

Meizu 16s

Meizu 16s

Pierwsze smartfony z HMS pojawiły się na rynku na początku zeszłego roku, a Huawei chwali się, że w Polsce sprzedano już pół miliona smartfonów z Huawei Mobile Services.

Okazuje się, że Huawei zamierza oferować swoje usługi Huawei Mobile Services innym producentom jako zamiennik dla usług Google. Wydaje się to szalone, ale w praktyce okazuje się, że znaleziono już potencjalnego chętnego.

Zastanawiasz się jaki producent zamierza dobrowolnie porzucić usługi Google na rzecz Huawei Mobile Services?

Najnowsze informacje podane przez portal HuaweiCentral wskazują, że Meizu jest zainteresowane zakupem usług Huawei Mobile Services. Obecnie firma ta korzysta z usług Google, a wybrane modele sprzedawane są również w Europie. Czy w przyszłości Meizu porzuci korzystanie z usług Google? Odpowiedź brzmi nie. Firma ta zamierza preinstalować usługi HMS jedynie na smartfonach na rynek chiński, które i tak nie mają dostępu do usług Google.

Huawei Mobile Services

Huawei Mobile Services

Dzięki HMS posiadacze smartfonów Meizu otrzymają dostęp do sklepu AppGallery oraz aplikacji firmy Huawei.

Taka decyzja pozwoli na zwiększenie popularności usług HMS, ale nie wpłynie negatywnie na dostępność usług Google na smartfonach sprzedanych w Europie. W naszym kraju usługi Huawei Mobile Services znajdziemy jedynie na smartfonach Huawei z drugiej połowy 2019 roku oraz nowszych.

Źródło: huaweicentral.com