Huawei notuje olbrzymią sprzedaż - pomimo problemów z USA

Huawei podało wyniki sprzedaży za trzeci kwartał 2019. Pomimo zakazu sprzedaży produktów w USA, dochód firmy wyniósł 86 miliardów dolarów.

Huawei radzi sobie doskonale i żadne zakazy mu nie straszne, co potwierdza opublikowany raport kwartalny. W stosunku do analogicznego okresu 2018 roku producent osiągnął dochód większy o 24,4%, a od początku roku sprzedał na świecie 185 milionów swoich urządzeń - i tu znowu lepiej o 26% niż przed rokiem. Jak wspomniano, dochód wyniósł 86 miliardów dolarów, czyli o 10 miliardów więcej, niż się spodziewano. Ban nałożony na producenta przez Izbę Handlu USA miał więc niewielki wpływ na wyniki sprzedaży, a dodatkowo Huawei zawarło ponad 60 kontraktów związanych z sieciami 5G, a zwłaszcza budową infrastruktury. W sumie jedynym efektem zakazu jest - jak na razie brak systemu Android w Mate 30.

Huawei notuje olbrzymią sprzedaż - pomimo problemów z USA

W ujęciu globalnym, Huawei w ubiegłym roku wyprzedziło Apple w ilości sprzedawanych urządzeń, stając się drugim producentem świata, zaraz za Samsungiem. Jednak analitycy spodziewają się, że chiński producent w tym roku wyprzedzi Koreańczyków i zajmie pierwsze miejsce. Warto również dodać, że 220 z 500 największych firm świata współpracuje z Huawei nad platforma Horizon Digital Platform. Można zatem powiedzieć, że zakaz handlu w USA nie zabił Huawei - ale wręcz wzmocnił.