Huawei ogranicza swoją działalnośc w Iranie

Huawei postanowiło zaprzestać wzmożonej działalności na rynku irańskim. Oficjalnym powodem jest napięta sytuacja polityczna w tym kraju. A jakie są nieoficjalne przyczyny?

Przyczyny rezygnacji Huawei z ekspansji na rynku irańskim mogą leżeć gdzie indziej. Chiński producent smartfonów pomagał bowiem policji w namierzaniu uczestników antyrządowych demonstracji. Sprawa wyszła na jaw w październiku tego roku po publikacji Wall Street Journal. Osoby będące w opozycji wobec reżimu, które zmieniały swoje smartfony na urządzenia firmy Huawei zostawały natychmiast aresztowane. Wzbudziło to podejrzenia, że chiński producent może współpracować z irańskim rządem.

Oskarżenia odbiły się niekorzystnie na wizerunku firmy. Skutkiem tego Irańczycy nie zgadzający się z oficjalną doktryną panującą w tym kraju - zaczęli bojkotować smartfony Huawei.

Zobacz również:

  • Promocja Huawei - świetny bonus do nowego smartfona

Teraz Huawei zamierza ograniczyć swoją działalność na rynku irańskim. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy w oficjalnym komunikacie - firma skupi się na serwisowaniu telefonów oraz dostarczaniu niezbędnych akcesoriów, rezygnując z ekspansji na tym rynku. Jak oceniacie postępowanie chińskiego producenta?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: