Huawei opracował własne Face ID! Kiedy pojawi się na rynku?

Huawei opracował własny system weryfikacji użytkownika z wykorzystaniem skanowania twarzy. Rozwiązanie wygląda i działa podobnie do Face ID znanego z urządzeń Apple, ale nie zabrakło kilku różnic.

Pandemia koronawirusa pokazał, że skanowanie twarzy w przypadku urządzeń mobilnych nie zawsze sprawdza się tak samo dobrze, jak klasyczny czytnik linii papilarnych, ale nadal jest to najbardziej zaawansowany system uwierzytelniania biometrycznego.

Skanowanie twarzy

Skanowanie twarzy

Nad odpowiednikiem dla Face ID od lat pracuje firma Huawei. W 2019 roku złożono wniosek o patent na rozwiazanie Face Skin Detection Metod and Device. Dokumentacja rozwiązania została zarejestrowana pod numerem CN112700398A i została niedawno opublikowana do sieci.

Skanowanie twarzy opracowywane przez Huawei badać będzie skórę użytkownika. System otrzymam możliwość wykrywania przemieszczający się tkanek oraz ocenę stanu skóry na twarzy. Dzięki tym elementom rozwiązanie nie tylko pozwoli odblokować urządzenie, ale także wypowie się na temat aktualnego stanu skóry użytkownika bez konieczności udania się do lekarza.

Rozwiązanie podpowie użytkownikowi, kiedy powinien udać się na wizytę lekarską. Dodatkowo Face Skin Detection Metod and Device może zaoferować możliwość monitorowania zmęczenia użytkownika.

Patent dotyczący skanowania twarzy

Patent dotyczący skanowania twarzy

Nowe uwierzytelnianie biometryczne skorzysta z kamerki przedniej wbudowanej w telefon.

System skanowania twarzy i monitorowania stanu skróty może pojawić się w przyszłych smartfonach, tabletach oraz komputerach firmy Huawei.

Źródło: huaweicentral.com