Huawei patentuje smartfon z kamerą selfie pod wyświetlaczem

Wielkie marki walczą o własne smartfony z kamerą pod ekranem. Patrząc na najnowsze przecieki, Huawei zdaje sie prowadzić.

Źródło: Ilse Jurrien / LetsGoDigital

ZTE jest obecnie jedyną firmą, która komercyjnie sprzedaje smartfon z kamerą selfie ukrytą pod wyświetlaczem i w niedługim czasie ma zamiar wydać swoją drugą generację. Spodziewamy się, że Samsung Galaxy Fold 3 również będzie posiadać tę technologię, podobnie jak Oppo. Teraz również i Huawei jest na dobrej drodze, aby dołączyć do nich po opatentowaniu smartfona z UPC.

Oficjalne dokumenty pojawiły się wraz z ilustracjami, które zostały wykorzystane przez redakcję LetsGoDigital do stworzenia renderów telefonu. Obraz sugeruje, że telefon będzie raczej ze średniej półki. Wygląda podobnie do modelu Honor X20 SE, patrząc na wyspę aparatów i ogólny projektu, ale oczywiście rysunki patentowe nie muszą odzwierciedlać rzeczywistego projektu.

Zobacz również:

  • To nie koniec kłopotów Huawei? Rząd USA chce kolejnych sankcji!
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [24.09.2021]
  • Sprawdź kiedy ZTE Axon 30 trafi do Polski. Warto czekać?

Patent został złożony w China National Intellectual Property Administration (CNIPA), co jest trochę zaskakujące, ponieważ Chiny są obecnie jedynym głównym rynkiem firmy Huawei.