Huawei pozywa Verizon za naruszenia patentowe

6 lutego 2020 r do sądu rejonowego w Teksasie wpłynął pozew Huawei przeciwko firmie telekomunikacyjnej Verizon. Zdaniem chińskiego producenta, Verizon naruszył technologie chronione patentami.

Dr Song Liuping, dyrektor ds. prawnych Huawei, jest pewien winy pozwanego: "produkty i usługi firmy Verizon skorzystały z opatentowanej technologii, którą Huawei rozwijał przez wiele lat badań i rozwoju (...). Dużo inwestujemy w badania i rozwój, ponieważ chcemy zapewnić naszym klientom najlepsze z możliwych rozwiązań telekomunikacyjnych. Dzielimy się tymi innowacjami z szerszą branżą poprzez umowy licencyjne. Od lat z wieloma firmami z powodzeniem negocjujemy umowy licencyjne na patenty. Niestety, gdy porozumienie nie może zostać osiągnięte, nie mamy wyboru, jak tylko szukać środków prawnych".

Huawei ma ponad 80 tysięcy patentów na świecie, z czego ponad 10 tys. w samym USA. Sprawa Verizon nie jest nowa - od dłuższego czasu chiński producent próbował rozwiązać sprawę polubownie, na drodze negocjacji. Jak widać zakończyły się one fiaskiem. Dr Liuping twierdzi, że Huawei ma dowody rzeczowe na wykorzystanie przez Verizon patentów firmy. Tu trzeba podkreślić, że producent zarabia krocie na swoich rozwiązaniach - od 2015 r. otrzymał ponad 1,4 mld dolarów z tytułu opłat za licencje patentowe, a sam zapłacił ponad 6 mld dolarów za korzystanie z opatentowanych przez inne firmy z branży technologii.

Zobacz również:

  • Promocja Huawei - świetny bonus do nowego smartfona

Informacja prasowa nie podaje, jakiego odszkodowania domaga się Huawei od firmy Verizon.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: