Huawei projektuje MediaPad T z holograficzną obudową i głośnikami stereo

Huawei opatentował właśnie nowy tablet, który wyróżnia się holograficzną obudową oraz obecnością głośników stereo. Premiera już wkrótce.

Portal LetsGoDigital dotarł do nowego wniosku patentowego złożonego przez firmę Huawei. Chińczycy w maju 2019 roku złożyli wniosek patentowy w CNIPA. Został on opublikowany 14 kwietnia 2020 roku.

Huawei projektuje MediaPad T z holograficzną obudową i głośnikami stereo

Źródło: huaweicentral.com

Okazuje się, że Huawei pracuje nad nowym modelem tabletu, który wyróżniał się będzie holograficzną obudową znaną doskonale ze smartfonów tego producenta. Do wniosku patentowego dołączono aż 15 fotografii, które przedstawiają nadchodzące urządzenie.

Wszystko wskazuje na to, że MediaPad T będzie przystępnym cenowo urządzeniem. Fakt ten potwierdzają spore, jak na 2020 rok ramki nad oraz pod ekranem. Na panelu frontowym poza wyświetlaczem znajdziemy jeszcze aparat przedni oraz kilka czujników. Z tyłu umieszczono aparat główny składający się z jednego obiektywu oraz diody doświetlającej LED. Na ramce znajdziemy przyciski do regulacji głośności oraz przycisk zasilania.

MediaPad T wyróżniał się będzie obecnością głośników stereo, które umieszczone zostały w górnej oraz dolnej ramce. Na dole znajdziemy również port USB Typu C.

Tablet wyposażono w holograficzną obudowę. Rozwiązanie to jest często stosowane w przypadku smartfonów.

Poprzednie informacje na temat tabletu Huawei MediaPad T wskazują, że na rynku pojawi się łącznie 6 modeli. Producent zaoferuje do wyboru wersje Wi-Fi oraz z wbudowanym modemem 4G LTE i 5G.

Tablet ma pracować pod kontrolą Androida 10 z nakładką EMUI 10/10.1. Niestety urządzenie nie będzie posiadać dostępu do usług Google.

Huawei projektuje MediaPad T z holograficzną obudową i głośnikami stereo

Źródło: nl.letsgodigital.org

Za wydajność odpowiadać będzie autorski procesor Kirin 810 lub Kirin 820 wspomagany przez 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej. Do wyboru będą konfiguracje z 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Tablet posiadać będzie również pojemną baterię, która zaoferuje długie czasy pracy z dala od ładowarki.

Huawei MediaPad T będzie współpracować z sprzedawanym oddzielnie aktywnym rysikiem M-Pen.

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy MediaPad T zostanie oficjalnie zaprezentowany. Nie znamy również cen poszczególnych konfiguracji.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei MatePad Pro

Źródło: huaweicentral.com, nl.letsgodigital.org