Huawei przyłapany na kłamstwie! Zdjęcia z P40 Pro wykonane Nikonem D850

Huawei został właśnie przyłapany na gorącym uczynku. Zdjęcie wykonane pełnowymiarową lustrzanką opisane zostało jako fotografia z Huawei P40 Pro.

Huawei od lat należy do ścisłej czołówki producentów smartfonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi. Nawiązana wiele lat temu współpraca z niemiecką firmą Leica przynosi efekty. Od 2017 roku Samsung oraz Apple mają niemały problem, aby nie tyle prześcignąć, co dogonić Huawei'a w mobilnej fotografii.

Huawei przyłapany na kłamstwie! Zdjęcia z P40 Pro wykonane Nikonem D850

Źródło: techadvisor.co.uk

Zeszłoroczny Huawei P30 Pro został z miejsca okrzyknięty fotosmartfonem roku, a P40 Pro ma ogromne predyspozycje, aby pokonać Samsunga Galaxy S20 Ultra. Dodatkowo koreański producent ostatnimi czasy boryka się z problemami związanymi z oprogramowaniem aparatu w swoich flagowych smartfonach.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [21.07.2021]

Stare przysłowie mówi "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Do tego stwierdzenia idealnie pasuje najnowszy wyczyn Huawei'a. Producent opisał swoje zdjęcia reklamowe wykonane pełnowymiarową lustrzanką jako fotografie z Huawei'a P40 Pro.

Chiński producent stworzył nowy konkurs fotograficzny na platformie Weibo. Huawei zamieścił film wideo z wieloma zdjęciami twierdząc, że wszystkie zostały wykonane przy użyciu urządzeń mobilnych z Shenzhen. Niestety szybko okazało się, że jedno ze zdjęć zrobione zostało za pomocą wysokiej klasy lustrzanki - Nikon'a D850 kosztującego około 11 tysięcy złotych bez obiektywu.

Huawei przyłapany na kłamstwie! Zdjęcia z P40 Pro wykonane Nikonem D850

Źródło: 500px/Su Tie

Skoro zdjęcie zostało umieszczone w filmie to w jaki sposób udało się dotrzeć do danych EXIF? Okazuje się, że jeden z użytkowników Weibo - Jamie-hua odnalazł fotografię wykorzystaną w filmie na portalu fotograficznym 500px. Zdjęcie zostało wykonane przez Su Tie za pomocą Nikon'a D850.

Huawei bardzo szybko zareagował na informację. Firma przeprosiła za swoją pomyłkę i przekazała, że jeden z redaktorów błędnie oznaczył zdjęcia w filmie promocyjnym jako "wykonane za pomocą smartfonów Huawei". Przy okazji gigant podziękował użytkownikowi za czujność i zwrócenie uwagi.

Wszystko wskazuje na to, że Huawei liczył na fakt, że użytkownicy nie zorientują się, że fotografie w rzeczywistości wykonane zostały za pomocą wysokiej klasy lustrzanki.

To nie pierwszy raz, kiedy Huawei informuje, że zdjęcie z lustrzanki zostało wykonane flagowym smartfonem. Identyczna sytuacja miała miejsce rok temu przy okazji premiery P30 Pro.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei P40 Pro.

Źródło: androidauthority.com