Huawei rozważa wejście na rynek laptopów gamingowych

W wywiadzie dla PC World Australia, reprezentant Huawei wspomniał, że firma w najbliższym czasie może wejść na rynek laptopów gamingowych.

Jeśli przyjrzymy się obecnej linii urządzeń Matebook, łatwo zauważyć brak urządzeń dedykowanych cyfrowej rozrywce. W wywiadzie dla australijskiego oddziału PC World, przedstawiciel Huawei powiedział, że firma aktualnie "rozważa możliwości wejścia na kilka nowych obszarów działalności. Nie ma jeszcze jednego, konkretnie zdefiniowanego." Jednak od dawna krążą po sieci plotki, że chiński gigant zamierza zabrać się za rynek gier. Brzmi to intrygująco, zważywszy na notebooki klasy premium, które ma w swojej ofercie. Jeśli tak samo zadba o notebooki gamingowe, może stać się jedną z silniejszych marek w tym segmencie. Nie wiadomo, czy byłyby sygnowane logiem Huawei, czy też miałyby jakąś inną markę, tak jak np. HP Omen wychodzi w serii ASUS Republic of Gamers.

Huawei rozważa wejście na rynek laptopów gamingowych

Dwaj zorientowani na rynek PC producenci - HP i Samsung - od dawna mają swoje marki przeznaczone tylko i wyłącznie dla jednego sektora działalności. Huawei nigdy nie prowadziło takich praktyk. Z gamingiem póki co kojarzy się najbardziej dzięki dedykowanej karcie graficznej MX 150 w serii Matebook X Pro i nowym Matebook 13. Można tylko zgadywać, czy chiński producent zdecyduje się na procesory Intel czy podzespoły AMD? Jak na razie skupia się na promocji swojej głównej linii Metabooków, rozbitych na serie X, E oraz D.

Zobacz również: