Huawei sie nie poddaje - oto nowy Matebook X Pro z większym gładzikiem

Najnowszy Matebook X Pro zadebiutował w maju, a Huawei już szykuje jego następce. Co wiemy o nadchodzącym konkurencie dla MacBook'a Pro?

Huawei od 2018 roku na poważnie zabrał się za produkcję komputerów przenośnych, które bardzo szybko zyskały uznanie na rynku.

Matebook X Pro 2020

Matebook X Pro 2020

Po Matebook'u X nadszedł czas na Matebook'a X Pro oraz tańsze modele Matebook 13/14 i Matebook D.

Obecnie w Polsce znajdziemy niemalże całe portfolio laptopów od Huawei'a, a najnowsze modele - tegoroczny Matebook 13 i Matebook X Pro 2020 zostały pokazane w maju 2020 roku.

Po czterech miesiącach od debiutu Matebook'a X Pro Huawei ma zamiar pokazać nowy wariant swojego flagowego laptopa. Premiera ma odbyć się juz 19 sierpnia 2020 roku.

Co wiemy o nadchodzącym Matebook'u X Pro 2020?

Zgodnie z najnowszymi przeciekami pochodzącymi z portalu Weibo nowy Matebook X Pro posiada nieco zmodyfikowaną obudowę. Producent zdecydował się na dalszą minimalizację ramek okalających ekran. Pozwoliło to na zmniejszenie wymiarów komputera, który znacząco upodobnił się do 13 calowego Matebook'a 13.

Najważniejszą zmianą jest jednak zupełnie nowy gładzik. Jest on większy i szerszy do tego dostępnego w obecnie sprzedawanym modelu. Dodatkowo Huawei wbudował w niego moduł NFC, na który narzekaliśmy w recenzji Matebook'a 13 z 2020 (zapoznaj się z naszą recenzją) oraz 2019 roku (zapoznaj się z naszą recenzją).

Nowy gładzik z wbudowanym NFC

Nowy gładzik z wbudowanym NFC

Raporty sugerują, że gładzik wykorzysta technologię Free Touch. Oznacza to, że podobnie, jak gładziki z MacBook'ów nie będzie posiadał wbudowanego przycisku. Zamiast niego wykorzystany zostanie system silników wibracyjnych reagujących na siłę dotyku.

Matebook X Pro w najnowsze odsłonie dostępny będzie w kolorze niebieskim, różowym, zielonym, srebrnym oraz czarnym.

Srebrny Matebook X Pro

Srebrny Matebook X Pro

Sprawdź, ile kosztuje Matebook X Pro.

Źródło: huaweicentral.com