Huawei sprzedało już 2 miliony smartfonów z serii Nova 5

Chiński producent pochwalił się, że w nieco ponad miesiąc udało mu się sprzedać ponad 2 miliony smartfonów z serii Nova 5.

Piąta generacja smartfonów z linii Nova została zaprezentowana 21 czerwca bieżącego roku, w jej skład wchodziły wówczas modele: Huawei Nova 5, Nova 5i oraz Nova 5 Pro. Chiński producent pochwalił się dzisiaj, że w blisko miesiąc od premiery udało mu się sprzedać już ponad dwa miliony nowych urządzeń.

Trzeba przyznać, że jest to imponujący wynik, który już niebawem może zostać poprawiony m.in. za sprawą smartfonu Huawei Nova 5i Pro z poczwórnym aparatem główny. Nova 5i Pro została zaprezentowana w ubiegłym tygodniu i w najnowszych statystykach producenta nie jest uwzględniona.

Zobacz również:

  • Realme GT Master Edition - zobacz ile będzie kosztował!
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [05.08.2021]

Co stoi za sukcesem smartfonów Nova 5? Możemy tylko przypuszczać, ale serię Nova zawsze charakteryzowały urządzenia o atrakcyjnym designie, co najmniej solidnej specyfikacji oraz atrakcyjnej cenie. Warto też dodać, że Huawei Nova 5 został pierwszym smartfonem wyposażonym w nowy SoC producenta - Kirin 810, który powstał z myślą o średnio-budżetowych konstrukcjach klasy premium.

Seria smartfonów Nova to jeden z hitów sprzedażowych Huawei. W grudniu ubiegłego roku (przy okazji premiery modelu Nova 4) chiński producent poinformował, że sprzedaż całej serii Nova (od pierwszej generacji smartfonu wydanej w 2016 roku) przekroczyła 65 milionów urządzeń. Śmiało możemy założyć, że wynik ten jest już znacznie bardziej okazały.

źródło: gsmarena.com