Huawei sprzedało w 2019 roku już 200 milionów smartfonów

Chińskiemu producentowi udało się osiągnąć ten wynik ponad dwa miesiące wcześniej, niż w zeszłym roku.

Problemy z rządem USA i zakaz sprzedaży Huawei amerykańskiej technologii, nie zatrzymał chińskiego producenta. Włodarze firmy pochwalili się właśnie, że od początku 2019 roku udało im się sprzedać już ponad 200 milionów smartfonów. Co jeszcze bardziej istotne, wynik ten udało się osiągnąć dokładnie 64 dni wcześniej, niż w zeszłym roku. Jest zatem jeszcze czas, na wyśrubowanie tegorocznej sprzedaży.

Do sukcesów Huawei walnie przyczyniły się modele z serii P30 oraz Mate 20, które znacząco pobiły sprzedaż swoich poprzedników. Kolejnym powodem tak dobrego wyniku, jest bardzo stabilna pozycja Huawei na rodzimym rynku. Co ciekawe, problemy z rządem USA spowodowały, że w patriotycznym zrywie Chińczycy jeszcze chętniej kupowali urządzenia producenta. Podczas premiery najnowszego flagowca - Huawei Mate 30, w sklepach ustawiały się gigantyczne kolejki.

Smartfony z rodziny Huawei Mate 30 wciąż jeszcze nie zadebiutowały na globalnych rynkach, gdy to nastąpi warto pamiętać, że pozbawione będą one usług firmy Google.

Pomimo tak dobrych wyników, CEO Huawei - Ren Zhengfei, przyznał, że jego firma jest przygotowana na 10% spadek rocznego dochodu.

Trzeba przyznać, że Huawei z podniesionym czołem radzi sobie w tym trudnym dla siebie okresie. Prawdziwym testem dla producenta będzie jednak dopiero przyszły rok, czy Huawei utrzyma drugie miejsce wśród największych producentów smartfonów na świecie? Tylko czas pokaże.

źródło: twitter