Huawei szykuje się do premiery taniego flagowca. Już go widzieliśmy

Huawei przygotuje tanią odmianę flagowego Mate'a 40 Pro. Co wiemy o nadchodzącym flagowcu z rodziny Mate?

Huawei Mate 40 Pro (zapoznaj się z naszą recenzją) to najnowszy flagowiec chińskiego giganta. W sieci krążą plotki, że jest to ostatnie urządzenie z wysokiej półki cenowej, które zadebiutowało na rynku z preinstalowany Androidem 10 oraz usługami Huawei Mobile Services.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro

Producent przygotowuje już flagowe modele z rodziny P50, które pojawią się na rynku jeszcze w tym kwartale. Okazuje się, że obok nich może zadebiutować tańsza wersja Huawei'a Mate 40, który oficjalnie nie trafił do sprzedaży w naszym kraju.

Zobacz również:

  • Sprawdź, czy Twoje urządzenie dostanie aktualizację do Androida 13 [22.11.2022]

Nadchodzący smartfon sprzedawany będzie jako Huawei Mate 40E i otrzymał numer modelu OCE-AN00. Urządzenie przeszło pomyślnie proces certyfikacyjny w Chinach.

Z Weibo można dowiedzieć się, że tani flagowiec miał otrzymać 50 MP aparat IMX 700 produkcji Sony, ale w związku z problemami z dostępnością finalnie Mate 40E zaoferuje autorski aparat o rozdzielczości 64 MP.

Sensor OV64A to matryca produkowana przez Huawei, która zaoferuje piksele o rozmiarze 1 um oraz zaawansowany system HDR.

Mate 40E jak na flagowca przystało otrzyma wyświetlacz OLED. Będzie to panel o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości 2376 x 1080 pikseli. Nie zabraknie również nieco starszego procesora Kirin 990 5G, który pozwoli na obniżenie ceny startowej.

Źródło: huaweicentral.com