Huawei szykuje tanie smartfony z elastycznym ekranem. Co zaoferują?

Samsung skupia się na produkcji drogich smartfonów ze składanymi ekranami, a Huawei zaprezentuje trzy przystępne cenowo modele. Czego możemy spodziewać się po "tanich" smartfonach z elastycznym ekranem?

Huawei w drugiej połowie 2021 roku ma zaprezentować trzy nowe urządzenia ze składanymi ekranami. Co ciekawe będą to przystępne cenowo konstrukcje z nowej serii.

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2

Informację o nowych smartfonach można znaleźć w ostatnim raporcie portalu Digitimes. Źródła branżowe bliskie łańcucha produkcyjnego przekazują, że Huawei z nowymi urządzeniami z elastycznym ekranem celować będzie w segment budżetowy. Chińczycy chcą zaoferować nowoczesną technologię szerszej grupie odbiorców. Co z tego wyniknie?

Zobacz również:

Raport Digitimes Reseach donosi, że smartfony Huawei mogą odnieść sukces rynkowy. Spodziewana sprzedaż smartfonów z elastycznym ekranem ma wynieść do końca roku 7 milionów egzemplarzy. W 2020 roku sprzedano 2,8 miliona urządzeń z elastycznymi ekranami.

Ostatnimi czasy Huawei zaprezentował flagowe urządzenie z elastycznym ekranie. Po wycenionym na około 2700 dolarów modelu Mate X2 dostępnym tylko w Chinach czas na znacznie tańsze modele.

Niestety raport Digitimes nie przekazuje żadnych szczegółowych informacji. Wiemy jedynie, że mowa o trzech urządzeniach zasilanych autorskim procesorem Kirin. Smartfony prawdopodobnie pracować będą pod kontrolą systemu operacyjnego Harmony OS.

Premiera nowych urządzeń planowana jest na drugą połowę roku. Obecnie Huawei skupia się na wprowadzeniu do sprzedaży flagowych modeli z rodziny P50. Smartfony miały pojawić się na rynku jeszcze w marcu, ale premierę kilkukrotnie przekładano. Prawdopodobnie chodzi o problem z dostępnością układów scalonych.

Źródło: androidauthority.com