Huawei uniewinniony z zarzutów rasizmu

Przeprosin oraz przywrócenia do pracy domagał się Judeson Peter - były pracownik firmy Huawei. Twierdzi on że stracił pracę z powodu rasizmu. Kolegium do spraw zatrudnienia w Southampton nie przychyliło się jednak do jego wniosku.

Huawei - chiński producent miał nie lada problemy. Jeden z byłych pracowników firmy wniósł pozew do kolegium do spraw zatrudnienia (w Wielkiej Brytanii jest to ciało do rozstrzygania sporów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem), gdyż twierdził że stracił źródło utrzymania z powodu swojej narodowości.

To pierwsze tego typu zdarzenie w historii Wielkiej Brytanii. Dotychczas posiadanie brytyjskiego obywatelstwa było raczej atutem niż wadą. 39-letni Peter twierdził jednak inaczej.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [11.08.2022]
  • Ze Spotify zniknęło ponad 100 odcinków podcastu Joe Rogana

Kolegium nie znalazło jednak znamion rasizmu w decyzji chińskiego producenta

. "Dbamy o to, aby każdy nasz pracownik, bez względu na kolor skóry czy też pochodzenie, miał takie same prawa. Staramy się zapewnić takie same możliwości rozwoju wszystkim naszym pracownikom" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

Huawei od kilku lat działa na brytyjskim rynku pracy, gdzie zatrudnia ponad 650 pracowników. Wśród nich tylko 25 proc. stanowią Brytyjczycy a jedna trzecia zatrudnionych to Chińczycy. Przypadek?