Huawei wciąż na plusie, ban od USA nie tak straszny, jak mogło się wydawać

Richard Yu - szef Huawei, zaprezentował wyniki, jakie udało się osiągnąć jego firmie, pomimo problemów z rządem USA. Te są zaskakująco dobre.

Mogłoby się wydawać, że ograniczenia, jakie nałożył na Huawei rząd USA, poważnie wpłyną na działalność chińskiego producenta. Tymczasem okazuje się, że sytuacja Huawei jest bardziej niż stabilna. Richard Yu - CEO Huawei, podczas ostatniej konferencji prasowej pochwalił się wynikami swojej firmy.

Przede wszystkim, Huawei udało się utrzymać drugie miejsce w rankingu największych producentów smartfonów na świecie. Chiński producent poprawił również swoją sprzedaż, w niemal każdym segmencie działalności. Jak podał Richard Yu, jego firma w okresie od stycznia do września bieżącego roku zanotowała o 26% lepszą sprzedaż smartfonów, niż analogicznym okresie ubiegłego roku. W porównaniu do 2018 roku wzrosła również sprzedaż laptopów i notebooków (o 249%), sprzętu audio (o 256%) oraz wearables (o 278%).

Szef Huawei stwierdził, że gdyby nie sankcje nałożone przez rząd USA, jego firma byłaby w stanie sprzedać w 2019 roku ponad 300 milionów smartfonów. Dodał on również, że znacznie lepszym wynikiem mogłaby się pochwalić seria urządzeń Huawei P30.

Trzeba przyznać, że wyniki Huawei są, co najmniej zaskakująco dobre. Osobiście trzymam kciuki za chińskiego producenta, który nie raz udowodnił, że potrafi dostarczać ciekawe i funkcjonalne urządzenia.

źródło: gizmochina.com