Huawei wraca na listę Android Enterprise Recommended

Miał być wielki koniec chińskiego giganta, a zamiast tego mamy wielki powrót i to z przytupem. Jego urządzenia powróciły na listę polecanych w programie Android Enterprise Recommended.

Program Android Enterprise Recommended "pomaga w wyborze najlepszych urządzeń spełniających wysokie wymagania związane z wykorzystaniem ich w firmie, co potwierdza zatwierdzenie ich przez Google" (cytat z oficjalnej strony strony programu). Po zamieszaniu związanym ze wstrzymaniem współpracy z Huawei, jego urządzenia zniknęły z listy polecanych. Teraz, bez rozgłosu, pojawiły na niej ponownie, co jest o tyle dziwne, że wciąż oficjalnie Komisja Handlu nie zajęła stanowiska w sprawie udostępniania technologii i licencji producentowi. Dlatego można założyć, że Google zaufało Huawei niejako "warunkowo" i w każdej chwili może zmienić swoją decyzję.

Huawei wraca na listę Android Enterprise Recommended

Jakby nie było, trudno nie zauważyć, że Huawei odzyskuje swoja globalną pozycję, a kłopoty tylko wzmocniły firmę, która musiała przyspieszyć pracę nad swoim autorskim systemem - zadebiutował w piątek pod nazwą HarmonyOS. Co ciekawe, o ile globalna, anglojęzyczna strona Android Enterprise Recommended już ma na powrót urządzenia Huawei, o tyle ( momencie pisania tego tekstu) na jej polską wersję jeszcze nie wróciły.

Zobacz również: