Huawei wyprzedziło Apple w produkcji smartfonów [aktualizacja]

Do maja 2019 Samsung wyprzedzał Apple w ilości produkowanych urządzeń. Teraz sytuacja się zmieniła - Apple zajmuje trzecią pozycję, a na drugie miejsce wskoczyło Huawei.

Huawei Technologies Co. jest niezwykle popularne na całym świecie, a premiery nowych modeli mają miejsce bardzo często. Tymczasem sprzedaż urządzeń Apple spadła w ostatnim kwartale - choć zyskuje w innych segmentach rynku - przez co chiński producent wyprzedził firmę z Cupertino i uplasował się za Samsungiem na liście największych producentów smartfonów. Ilość dostarczanych przez niego na rynek urządzeń wzrosła o 50% - a nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie.

Huawei wyprzedziło Apple w produkcji smartfonów [aktualizacja]

Udział na rynku trzech największych producentów smartfonów. Źródło: IDC.

Huawei rywalizuje z pozostałymi przede wszystkim na rynku urządzeń high-endowych, zwłaszcza na liczącym ponad miliard klientów rynku chińskim, a także w Europie. Ze względu na oskarżenia o szpiegostwo, natomiast mało liczy się w krajach Ameryki Północnej. Samsung wciąż przewodzi stawce, ale nieco zwalnia - raczej chwilowo, ponieważ niemal co miesiąc zapowiada nową premierę. Jak podaje The Guardian, liczba sprzedanych na świecie smartfonów w drugim kwartale b.r. wyniosła 351 milionów, z czego sygnowane logo Samsunga to 71,9 milionów, Huawei - 54,2 milionów, a Apple - 41,3 mln. Xiaomi pochwaliło się natomiast 27,5 milionami sprzedanych modeli. Rośnie zainteresowanie topowymi modelami - użytkownicy wydający większe pieniądze spodziewają się otrzymać urządzenia lepsze od poprzedników. Analitycy prognozują, że jeśli sytuacja w kolejnym kwartale będzie taka sama lub podobna do tego, Huawei może zacząć poważny bój o miano lidera produkcji smartfonów na świecie.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]
  • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?
  • Specyfikacja S Pen Pro wyciekła przed premierą

Zobacz, jaki naszym zdaniem jest najlepszy smartfon do 1000 zł.