Huawei z rekordowym dochodem za 2019 rok

Huawei w 2019 roku poradziło sobie świetnie i zyskało rekordowy dochód w historii. Jednak zarazem producent spodziewa się, że bieżący rok będzie znacznie gorszy.

Dla Huawei rok 2019 był jednym z najważniejszych w historii istnienia - pomijając kilka przełomowych premier, przede wszystkim ze względu na zakaz handlu z USA, który poskutkował brakiem usług Google. Ale i bez tego producent poradził sobie doskonale i na początku 2020 roku podsumowuje dochód za poprzedni - a wyniósł on dokładnie 122 miliardy dolarów. Jest to wzrost o 18% w stosunku do 2018, a łącznie na świecie sprzedało się 240 milionów urządzeń sygnowanych logiem producenta. Pomimo tego zarząd firmy jest średnio zadowolony - sprzedaż okazała się mniejsza, niż zakładano. Przyczyną tego oczywiście wspomniany zakaz handlu ze Stanami Zjednoczonymi.

Eric Xu, obecny prezes Huawei, uważa, że przyszły rok będzie ciężki ze względu na ten problem, odcinający producenta od najnowszych rozwiązań technologicznych. I pisze wprost - "przetrwanie na rynku będzie naszym priorytetem". W tym zadaniu mają pomoc ekspansja, kontrola ryzyka, optymalizacja organizacji oraz zwiększanie możliwości użytkowników. Tu można przypuszczać, że ma na myśli własny ekosystem - Huawei Mobile Services - będący alternatywą dla Google. Braku zaufania, jakie wykazuje USA do Huawei, nie podzielają inne kraje. Indie pozwoliły producentowi na wzięcie udziału w budowie infrastruktury 5G, a szef wywiadu Wielkiej Brytanii doradził premierowi Johnsonowi, aby umożliwił to samo Huawei na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Źródło: TechSpot