Huawei zamierza używać procesorów Kirin w większości swoich urządzeń

Pomimo względnego spokoju na linii Huawei - USA, chiński producent kontynuuje działania mające na celu usamodzielnienie się i planuje zwiększyć produkcję autorskich SoC-ów Kirin.

Huawei nie ma ostatnio łatwego życia, jeszcze na początku roku decydenci chińskiego producent pewni siebie deklarowali, że już niebawem przesuną się na pierwsze miejsce wśród największych producentów smartfonów na świecie. Obecnie producent za wszelką cenę stara uniezależnić się od amerykańskiej technologii w obawie przed kolejnym zakazem handlu ze strony rządu USA.

Jednym z pierwszych pomysłów Huawei było stworzenie własnego systemu operacyjnego Hongmeng OS. Jednak niedawno, Catherine Chen - wiceprezydent firmy Huawei, ujawniła, że Hongmeng OS nie powstał z myślą o smartfonach, tylko o IoT i działaniach biznesowych. Dzisiaj z kolei dowiedzieliśmy się, że chiński producent zamierza zdecydowanie postawić na swoje autorskie procesory Kirin, chcąc tym samym nieco się uniezależnić się od amerykańskiego producenta podzespołów - firmy Qualcomm.

Zobacz również:

  • Kupić iPhone 12 teraz czy zaczekać na premierę iPhone 13?
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]
  • Huawei szykuje tanie smartfony z elastycznym ekranem. Co zaoferują?

Huawei chce aby do końca bieżącego roku ponad 60% wydawanych przez nich urządzeń było napędzanych przez Kiriny. Dla porównania, w drugiej połowie 2018 roku zaledwie 45% smartfonów producenta posiadało procesory Kirin. Oznacza to, że w 2019 roku blisko 150 milionów urządzeń mobilnych od Huawei będzie mieć na pokładzie właśnie SoC-i Kirin.

źródło: digitimes.com