Huawei zaprezentuje komputer stacjonarny - w środku AMD Ryzen 4000

Chińczycy zamierzają zaprezentować pierwszy komputer stacjonarny w swojej historii. Mowa o niewielkim pececie SFF z układem AMD Renoir.

Huawei znany jest przede wszystkim z produkcji smartfonów, tabletów, akcesoriów oraz urządzeń sieciowych, ale od kilku lat Chińczycy mają w swojej ofercie również komputery. Dotychczas portfolio składało się tylko i wyłącznie z laptopów z różnych segmentów cenowych wyposażonych w procesory Intela oraz AMD.

Od pewnego czasu Huawei z powodzeniem stosuje w swoich tańszych konstrukcjach najnowsze procesory AMD Ryzen 5. Podczas, gdy czerwoni przygotowują się do premiery najnowszych układów AMD Ryzen 4000, Huawei rozpoczął testy nowego komputera stacjonarnego wyposażonego w procesor AMD Ryzen 5 Pro 4400G.

Komputer z procesorem AMD Ryzen Pro

Komputer z procesorem AMD Ryzen Pro

Wszystko wskazuje na to, że Chińczycy zamierzają wprowadzić do sprzedaży swojego pierwsze desktopa w historii. Komputer zostanie wyposażony w najnowsze układy APU od AMD.

Użytkownik Twittera o nicku _rogame przekazał informacje na temat nadchodzącego komputera stacjonarnego z logo Huawei na obudowie.

To spora niespodzianka, ponieważ dotychczas Huawei produkował jedynie komputery przenośne.

Nadchodzący komputer wyposażony zostanie w premierowy układ AMD Ryzen 5 Pro 4400G ze zintegrowanym układem graficznym Radeon Graphics. Procesor pochodzi z rodziny APU Renoir i wykorzystuje architekturę Zen 2. Ryzen 5 Pro 4400G oferuje 6 rdzeni oraz 12 wątków o taktowaniu do 4,3 GHz w trybie turbo oraz 3,7 GHz podczas normalnej pracy. Jak na układ typu APU to bardzo zadowalające rezultaty.

Karta graficzna zintegrowana z procesorem posiada 512 MB wbudowanej pamięci o taktowaniu 1600 MHz z możliwością tymczasowego zwiększenia do 1900 MHz w trybie turbo.

W chwili obecnej nie znamy reszty specyfikacji technicznej nadchodzącego komputera. Patrząc po zastosowanym procesorze możemy przewidywać, że mowa o niewielkim desktopie w obudowie SFF (Small Form Factor) dedykowanym dla firm. Komputer z pewnością zaoferuje co najmniej 8 GB pamięci operacyjnej, szybki nośnik SSD oraz pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei Matebook D14 - najpopularniejszy laptop chińskiego producenta